Úvod Správy Juniori Dvojgólový Hrnčár zariadil Laczkovi víťazný návrat

Dvojgólový Hrnčár zariadil Laczkovi víťazný návrat

Juniori ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v Devínskej Novej Vsi 2:1.

Naši juniori sa v 11. kole III. ligy Bratislava predstavili na ihrisku Devínskej Novej Vsi. Belasí si z bratislavskej mestskej časti odviezli všetky tri body, keď oba ich góly strelil produktívny David Hrnčár.

Témou duelu bol aj návrat nášho obrancu Adama Laczka do zápasového kolotoča. Dvadsaťročný odchovanec bratislavského futbalu sa v súťažnom zápase sa predstavil prvýkrát od novembra 2016. Adam počas zimného sústredenia A-mužstva v Turecku utrpel nepríjemnú zlomeninu kostičky na nohe a v dôsledku komplikácií nútene pauzoval viac než deväť mesiacov.

Juniori v zostave aj s Laczkom, ktorý hral v stopérskej dvojici s Marcelom Ondrušom, začali v Devínskej Novej Vsi dobre. Aktivita belasých sa v 28. minúte dočkala aj gólovej odmeny. Tereščenko pekne zbehol po krídle a posadil dobrý center na hlavu Hrnčára, ktorý prekonal brankára Šalamona – 0:1.

Aj v druhom polčase udávali naši mladíci tempo a v 53. minúte pridali druhý presný zásah. V úlohe asistenta bol Petráš, ktorý poslal pekný center do šestnástky a Hrnčár druhou gólovou hlavičkou napol sieť – 0:2. Pre Davida Hrnčára to bol už osemnásty zásah v tejto ligovej sezóne. Devínska Nová Ves sa v 63. minúte vrátila do hry po kontaktnom góle Bumbála – 1:2. V závere sa belasým otvoril priestor na protiútoky, no Hrnčár ani Petráš v tých najväčších príležitostiach neuspeli. Domáci v posledných minútach tlačili, no defenzíva na čele s Rybárom odolala a slovanisti si tak odviezli tri body.

V nekompletnej tabuľke je naša juniorka na druhom mieste, keď zatiaľ získala 23 bodov. Juniori v ďalšom kole privítajú ŠK Bernolákovo. Hrať sa bude v nedeľu 15. októbra o 10.30 h na ihrisku Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

Lokomotíva Devínska Nová Ves – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:2 (0:1)

Góly: 63. Bumbál – 28. a 53. Hrnčár

Žlté karty: 48. Rišo – 59. Antálek, 89. Brodziansky

Rozhodovali: Straka – Dujava, Nagy

Návšteva: 200 divákov

Devínska Nová Ves: Šalamon – Rišo (71. Bakar), Miličevič, Flaška (86. Beňa), Bumbál (82. Kudláček), Šimkovič, S. Lacko, Konečný, Taiwo, Lysák, Matiaš (68. J. Lacko)

Slovan juniori: Rybár – Antálek, Laczkó (46. Kurčík), Ondruš, Nedorost – Zemko – Hrnčár, Mašulovič, Damnjanovič (84. Kitka) – Tereščenko (87. Brodziansky) – Petráš (90. Bončo)