Úvod Správy Slovnaft Cup V osemfinále pohára privítame Nitru

V osemfinále pohára privítame Nitru

Dnes vyžrebovali osemfinále Slovnaft Cupu 2017/18.

Ďalším súperom belasých v ceste za obhajobou trofeje za víťazstvo v Slovenskom pohári bude FC Nitra. Rozhodol o tom piatkový žreb, ktorý sa uskutočnil v sídle Slovenského futbalového zväzu.

Slovan bude mať v osemfinále Slovnaft Cupu výhodu domáceho prostredia. Predbežný hrací termín je 18. október (streda). Presný hrací termín a taktiež čas výkopu včas upresníme. Slovan s Nitrou tvoria v tejto fáze pohára jednu z dvoch fortunaligových dvojíc.

Zaujímavé je, že Slovan sa s Nitrou v rovnakej fáze pohára stretol v marci 2015. Tiež sa hralo v Bratislave a belasí vtedy druholigového súpera zdolali 5:2, keď otočili z polčasových 0:1. Tento zápas si zo súčasného kádra pamätajú Dominik Greif, Erik Čikoš, Juraj Kotula, František Kubík a Kornel Saláta.

Belasí majú s Nitrou čerstvú skúsenosť, stretli sa v ňom v poslednom ligovom kole. Po zásahu Filipa Hološka z ôsmej minúty naši futbalisti dlho viedli, no v závere inkasovali a zápas sa tak skončil remízou 1:1.

Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.
Chceš byť novým Ninom Marcellim? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.