Úvod Správy Mládež Belasá U16 po remíze s Liverpoolom bronzová na Albim Cup-e

Belasá U16 po remíze s Liverpoolom bronzová na Albim Cup-e

Naši mladší dorastenci do 16 rokov dosiahli na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji Albim Cup 2017 tretie miesto.

Mladší dorast Slovana Bratislava v kategórii do 16 rokov (U16) sa počas predposledného septembrového víkendu zúčastnil na medzinárodnom turnaji Albim Cup 2017 v Ústí nad Labem. Patrónom turnaja bol Vladimír Šmicer, niekdajší český reprezentant a bývalý hráč Liverpoolu FC. Belasí v osemnásťčlennej konkurencii obsadili skvelú tretiu priečku.

Naši mladíci v sobotu absolvovali päť zápasov v základnej skupine. Tieto súboje sa hrali v zaujímavom formáte 1x25 minút, takže o výsledku mohol rozhodnúť akýkoľvek gól. „Do turnaja sme vstúpili súbojom s Brnom. V úvode bolo trošku cítiť nervozitu, no chlapci to zvládli a remizovali 1:1. Potom sme po dominantnom výkone zdolali Ústí nad Labem 2:0. V súboji s austrálskym White Eagles bola v závere proti nám nariadená nezmyselná penalta, no chlapci zabojovali a v poslednej minúte dali víťazný gól na 2:1. Zápas s Regensburgom bol vyrovnaný, dostali sme sa však do brejku, Rosenberga faulovali v šestnástke a po premenenej penalte sme zvíťazili 1:0. Na záver skupinových bojov prišiel očakávaný zápas s Liverpoolom. Vedeli sme, že obaja máme istý postup, no išlo o to, koľko bodov si prenesieme do finálovej skupiny. Chalani v tomto súboji podali najlepší výkon na turnaji, nezľakli sa súpera a hrali pekný kombinačný futbal. Liverpool sme nepustili do čistej šance a sami sme mohli rozhodnúť, keď obranca súpera odkopával loptu z bránkovej čiary,“ zhodnotil tréner tímu Szilárd Németh zápasy v skupine, v ktorých jeho zverenci trikrát vyhrali a dvakrát remizovali.

V nedeľu sa šesť najlepších tímov (po dve mužstvá z troch základných skupín) stretlo vo finálovej skupine. Belasí si do nej preniesli bod za remízu 0:0 so slávnym Liverpool FC. „Tešili sme sa na náročnú konfrontáciu s najlepšími mužstvami na turnaji. Úvodný nedeľňajší duel s Ľvovom bol vyrovnaný. V poslednej minúte sme dali víťazný gól. Potom nás čakal Lublin a treba priznať, že ten bol na tom herne lepšie a chalani vybojovali aspoň bod za remízu 0:0. Následne sme čelili pražskej Slavii, ktorá mala fyzicky vyspelejších hráčov a dominovala v strede poľa. Naša defenzíva však pracovala výborne a zápas sme na svoju stranu opäť strhli víťazným gólom v poslednej minúte. V poslednom zápase nás čakal Hradec Králové. Ak by sme vyhrali, hrali by sme o zlato. Herne sme síce dominovali, no nedokázali sme premeniť šance a tak sme remizovali 0:0.“

Celkovo však panuje pri hodnotení turnaja spokojnosť. „Chceme sa poďakovať organizátorom za to, že nás pozvali, bol to výborný turnaj. Teší nás, že sme v deviatich zápasoch ani raz neprehrali a herne sme sa vôbec nestratili. Chlapcov musím pochváliť za bojovnosť. Som spokojný s každou formáciou – brankári nás podržali, obrana inkasovala len dvakrát a naši útočníci boli produktívni. Škoda, že sa nevyhlasoval najlepší strelec, túto trofej by určite vzal šesťgólový Matej Rosenberger. Ďakujem chlapcom za vzornú reprezentáciu klubu,“ uzavrel Szilárd Németh.

ŠK Slovan – Hradec Králové (ČR)  0:0

ŠK Slovan Bratislava na tomto turnaji reprezentovali: Martin Danihel, Tomáš Bezák, Luboš Uhlár, Juraj Lacko, Bruno Galovič, Filip Szetei, Michal Polčic, Roman Čerepkai, Patrik Bartoš, Matej Rosenberger, Adam Tučný, Adam Zbudila, Gabriel Hornyák, Viliam Duffek, Adam Palacka, Filip Rácz, Maroš Kardoš, Teo Kupec, Branislav Chudík

Realizačný tím:

Tréner: Szilárd Németh, Asistent trénera: Lukáš Benedik, Tréner brankárov: Matej Babic, Masér: Róbert Dioši

Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.
Chceš byť novým Ninom Marcellim? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.