Úvod Správy Reprezentácia Päť hráčov Slovana bude mať reprezentačné povinnosti

Päť hráčov Slovana bude mať reprezentačné povinnosti

Dominik Greif, Frederik Valach, Samuel Kozlovský, Vasil Božikov a Vukan Savičevič budú v akcii počas októbrového asociačného termínu.

V úvode októbra je na programe predposledný asociačný termín v roku 2017. Do reprezentácií zamierilo kvarteto hráčov z A-mužstva ŠK Slovan Bratislava.

Reprezentačné povinnosti budú mať naši dvaja mladí brankári. Dominik Greif, ktorý v tejto sezóne odchytal všetkých jedenásť ligových duelov, sa opäť nachádza v nominácii slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Zverencov trénera Pavla Hapala čakajú dôležité kvalifikačné zápasy s Islandom (5. októbra o 17.20 h) a favoritom skupiny Španielskom (10. októbra o 20.30 h). Oba zápasy sa odohrajú v NTC Poprad. Dominik Greif bude bojovať o miesto v bráne s Marekom Rodákom a Adamom Jakubechom.

Brankár Frederik Valach nechýba v najnovšej nominácii slovenskej reprezentácie do 19 rokov. Spolu s ním je v nominácii aj krajný obranca Samuel Kozlovský. Slovenská „devätnástka“ odohrá dva prípravné zápasy, v ktorých vyzve Grécko (6. októbra o 16.00 h) a Anglicko (9. októbra o 17.00 h).


Vasil Božikov bol v posledných šiestich zápasoch súčasťou základnej zostavy bulharskej reprezentácie a túto sériu môže natiahnuť aj v októbrových dueloch. Božikov je v najnovšej nominácii Bulharska, ktoré najprv 7. októbra vyzve v domácom prostredí Francúzsko a kvalifikáciu uzavrie 10. októbra v Luxembursku. Bulhari majú na štvrtom mieste A-skupiny na konte 12 bodov a ak chcú pomýšľať na baráž, musia vyhrať oba októbrové zápasy.


Vukan Savičevič bol nominovaný do seniorskej reprezentácie Čiernej Hory, ktorá je v E-skupine na druhom mieste a reálne bojuje minimálne o účasť v baráži. Čiernohorci aj s Vukanom Savičevičom privítajú v dôležitom kvalifikačnom zápase Dánsko (5. októbra) a kvalifikáciu uzavrú v Poľsku (8. októbra). Vukan sa už pripojil k národnému tímu a absolvoval s ním tréningovú jednotku.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.