Úvod Správy Aktuality Päť hráčov Slovana bude mať reprezentačné povinnosti

Päť hráčov Slovana bude mať reprezentačné povinnosti

Dominik Greif, Frederik Valach, Samuel Kozlovský, Vasil Božikov a Vukan Savičevič budú v akcii počas októbrového asociačného termínu.

V úvode októbra je na programe predposledný asociačný termín v roku 2017. Do reprezentácií zamierilo kvarteto hráčov z A-mužstva ŠK Slovan Bratislava.

Reprezentačné povinnosti budú mať naši dvaja mladí brankári. Dominik Greif, ktorý v tejto sezóne odchytal všetkých jedenásť ligových duelov, sa opäť nachádza v nominácii slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Zverencov trénera Pavla Hapala čakajú dôležité kvalifikačné zápasy s Islandom (5. októbra o 17.20 h) a favoritom skupiny Španielskom (10. októbra o 20.30 h). Oba zápasy sa odohrajú v NTC Poprad. Dominik Greif bude bojovať o miesto v bráne s Marekom Rodákom a Adamom Jakubechom.

Brankár Frederik Valach nechýba v najnovšej nominácii slovenskej reprezentácie do 19 rokov. Spolu s ním je v nominácii aj krajný obranca Samuel Kozlovský. Slovenská „devätnástka“ odohrá dva prípravné zápasy, v ktorých vyzve Grécko (6. októbra o 16.00 h) a Anglicko (9. októbra o 17.00 h).


Vasil Božikov bol v posledných šiestich zápasoch súčasťou základnej zostavy bulharskej reprezentácie a túto sériu môže natiahnuť aj v októbrových dueloch. Božikov je v najnovšej nominácii Bulharska, ktoré najprv 7. októbra vyzve v domácom prostredí Francúzsko a kvalifikáciu uzavrie 10. októbra v Luxembursku. Bulhari majú na štvrtom mieste A-skupiny na konte 12 bodov a ak chcú pomýšľať na baráž, musia vyhrať oba októbrové zápasy.


Vukan Savičevič bol nominovaný do seniorskej reprezentácie Čiernej Hory, ktorá je v E-skupine na druhom mieste a reálne bojuje minimálne o účasť v baráži. Čiernohorci aj s Vukanom Savičevičom privítajú v dôležitom kvalifikačnom zápase Dánsko (5. októbra) a kvalifikáciu uzavrú v Poľsku (8. októbra). Vukan sa už pripojil k národnému tímu a absolvoval s ním tréningovú jednotku.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava organizuje pre fanúšikov vlakový zájazd na derby do Trnavy.
Pozrite si najnovšie fotografie na nový štadión na Tehelnom poli.
Belasí sa zapoja do Európskeho týždňa športu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava organizuje pre fanúšikov vlakový zájazd na derby do Trnavy.
Pozrite si najnovšie fotografie na nový štadión na Tehelnom poli.
Vychutnajte si ešte raz zostrih šlágra 8. kola Fortuna ligy, ktorý priniesol parádnu gólovú prestrelku a krásne góly.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.