Úvod Správy Juniori Juniorka poskočila na druhé miesto

Juniorka poskočila na druhé miesto

Juniori Slovana Bratislava zdolali Most pri Bratislave 3:1.

Naši juniori si v 10. kole III. ligy Bratislava zmerali sily s Mostom pri Bratislave, ktorý spoločne s nimi bojuje o vrchné priečky. V „šesťbodovom“ zápase boli úspešnejší belasí, ktorí o svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi z úvodu druhého polčasu.

Slovanistom skvele vyšiel úvod do zápasu. Už v 5. minúte sa David Hrnčár hlavičkou oprel do centrovanej lopty a krásne rozvlnil sieť – 1:0. Hrnčár dal v tejto sezóne už neuveriteľných šestnásť gólov a s veľkým náskokom vedie tabuľku strelcov.  Belasí mali následne ďalšie šance, aby ešte do prestávky zvýšili svoj náskok. Tie však ostali nepremenené, v tej najväčšej trafil  Kotula zblízka do brvna. Tesne pred koncom polčasu tak prišiel trest. Po chybe v rozohrávke sa k lopte dostal hosťujúci Gerát a prekonal Rybára – 1:1.

O tom, že tri body zostanú v hlavnom meste, sa rozhodlo v prvých minútach druhého dejstva. V 47. minúte sa Kubík vyhol ofsajdovej pasci a postupoval sám na brankára hostí, ktorý vybehol ďaleko za šestnástku. František Kubík brankára rutinérsky prehodil pekným oblúčikom, ktorý zapadol do odkrytej brány – 2:1. O päť minút si aktívny Kubík za obranou preberal dlhú prihrávku, obranca Havrila ho už v šestnástke zozadu fauloval a rozhodkyňa Pavlíková nariadila pokutový kop. Daniel Filip Mašulovič namieril presne k ľavej žrdi, Idlbek síce vystihol smer, no na loptu nedosiahol – 3:1. Naši mladíci sa po dvoch presných zásahoch upokojili. Náskok ešte mohol zvýšiť Hrnčár, ktorý z päťky hlavičkoval vedľa a potom aj Nedorost, ktorý z voleja tesne minul bližšiu žrď. V závere už si belasí svoj náskok kontrolovali a radovali sa zo zaslúženého víťazstva 3:1.

Naši juniori vďaka tomuto dôležitému triumfu poskočili na druhé miesto. Na konte majú 20 bodov a na vedúcu Petržalku strácajú tri body, pričom tá má zápas k dobru. Najbližšie sa juniori Slovana predstavia v Devínskej Novej Vsi, kde je úvodný výkop naplánovaný na sobotu 7. októbra o 15.30 h.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FK Slovan Most pri Bratislave 3:1 (1:1)

Góly: 5. Hrnčár, 47. Kubík, 52. Mašulovič (z 11 m) – 42. Gerát

Žlté karty: 45. Kubík, 90. Kočík – 28. Habaj, 51. Havrila

Rozhodovali: Pavlíková – Parilák, Štofik

Návšteva: 100 divákov

Slovan juniori: Rybár – Kotula, Ondruš, Antálek, Nedorost (74. Kočík) – Zemko – Hrnčár, Mašulovič, Kubík (85. Brodziansky)  - Damnjanovič (61. Petráš) – Tereščenko (82. Bončo)

Most pri Bratislave: Idlbek – Havrila, Fratrič, Cibulya (66. Jurč), Wilmann – Habaj (66. Szabo) – Hrutka (78. Ťapuška), Gerát, Matuška, Görög – Tomovič (85. Slávik)