Úvod Správy Niké liga Mareš verí, že Hroššo bude znovu nešťastný

Mareš verí, že Hroššo bude znovu nešťastný

Pre najlepšieho strelca Fortuna ligy Jakuba Mareša bude mať sobotňajší duel s Nitrou špecifickú príchuť.

 

Belasí uzavrú prvú polovicu základnej časti súbojom s nováčikom, ktorý prekvapil celú slovenskú futbalovú verejnosť. Len málokto by pred štartom súťaže povedal, že zápas Slovan – Nitra bude súbojom druhého a štvrtého tímu tabuľky. Kanonier Jakub Mareš si však na najlepšiu defenzívu v súťaži trúfa a hovorí jasne – ideme vyhrať!

V sobotu večer (výkop o 19.00 h) to bude mikrosúboj najlepšieho strelca ligy s jej aktuálne najúspešnejším brankárom. Osemgólový Jakub Mareš vyzve nitrianskeho brankára Lukáša Hrošša, ktorý má priemer iba 0,5 inkasovaného gólu na zápas. „Lukáš Hroššo je môj kamarát. Dobre sa poznáme z Dukly Praha, sedávali sme vedľa seba v šatni. Keď som hral za Ružomberok, tak som mu v zime v prípravnom zápase dal gól a on bol z toho nešťastný. Dúfam, že teraz sa to zopakuje,“ usmial sa Jakub Mareš. Prebehli medzi kamarátmi klasické predzápasové ´hecovačky´? „Často sa s Lukášom podpichujeme (smiech). Ešte sme si nepísali, ale asi mu pošlem správu.“

Jakub Mareš počas zápasu vyšle priemerne 2,9 striel na bránu a bránu triafa s vysokou presnosťou 58 percent. Lukáš Hroššo, ktorý na jeseň 2011 hosťoval v Slovane Bratislava a chytal aj v zápasoch skupinovej fázy Európskej ligy, inkasoval v tomto ročníku len päť gólov. Vychytal sedem čistých kont. „Mužstvo sa na mňa spolieha, že budem dávať góly. Verím, že mi chalani pomôžu a niečo mi vpredu vytvoria. Bol by som rád, keby som skóroval. Predovšetkým chcem, aby sme vyhrali tento zápas."

Duel s Nitrou bude veľmi dôležitý. Belasí sa v prípade víťazstva a zaváhania Trnavy môžu pred reprezentačnou prestávkou vrátiť na prvé miesto tabuľky. V prvej šestke je dôležitý každý bod a naši futbalisti po nešťastnej prehre v Žiline túžia po návrate na víťaznú vlnu. „Očakávam náročný zápas, pretože Nitra ako nováčik vstúpila do súťaže veľmi dobre a pohybuje sa v horných poschodiach tabuľky. Nitrania nedostávajú veľa gólov a výborne bránia. Predpokladám ťažké dobývanie súperovej brány. Bude to o trpezlivosti a o tom, ako sa nastavíme v hlavách. Verím, že šance si vypracujeme a premeníme ich. Sme Slovan, hráme v Bratislave a tu musíme vyhrávať. Chceme sa vrátiť na víťaznú vlnu,“  uzavrel Jakub Mareš.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky sa predávajú na meno a priezvisko.
Ponúkame exkluzívny zážitok pre vaše deti.
Pozývame vás na záverečné domáce zápasy v roku 2023.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.