Úvod Správy Slovnaft Cup Oršula priznal gól Vittekovi, Valach s čistým kontom

Oršula priznal gól Vittekovi, Valach s čistým kontom

O postup Slovana do osemfinále Slovenského pohára sa vo veľkej miere pričinili Filip Oršula a Frederik Valach.

Pohárový zápas v Myjave neprebehol podľa očakávaní. Belasí síce súpera zatlačili na jeho polovicu, no len ťažko sa dostávali do vyložených gólových príležitostí. Napokon však splnili postupovú povinnosť po góle, ktorého autor bol definitívne známy až po zápase.

V 43. minúte prepadol center Borisa Sekuliča na ľavú stranu šestnástky, kde sa do lopty oprel Filip Oršula. Jeho krížnu strelu tečoval najprv obranca Myjavy a potom sa zdalo, že ju špičkou kopačky ešte zasiahol aj Róbert Vittek. Kto bol teda autorom gólu?   

„Ja som strieľal z ľavej strany šestnástky. Tuším, že Viťo (Róbert Vittek, pozn. red.) sa ešte jemne dotkol lopty pred bránou a zmenil jej smer. Gól dal teda on,“ priznal sa Filip Oršula s úsmevom. Pre Filipa je v posledných piatich súťažných štartoch tretia gólová asistencia, pre Vitteka v rovnakom období už štvrtý gól.

Napriek splnenej postupovej povinnosti si belasí uvedomovali, že ich výkon zaostal za očakávaním. „Tento zápas sme si predstavovali inak. Nemôžeme sa vyhovárať na to, že sme hrali krátko po náročnom zápase v Žiline. Sme radi, že sme zvíťazili, ale bolo to vydreté. Musíme sa zamyslieť nad tým, aký výkon sme podali a každý by mal začať v prvom rade od seba.“

Valach: Vždy to príde na konci

Pohárové zápasy sú v tejto sezóne zatiaľ parketou pre 18-ročného Frederika Valacha. Ten v závere podržal belasých, keď zmaril prudkú strelu Kočicu k pravej žrdi. Tento zákrok bol skutočne špičkový. „Bola to strela spoza hráča, lopta ešte skĺzla po zemi. Musel som predviesť náročný zákrok, no na to som v bráne, aby som niečo chytil,“ skromne povedal slovenský reprezentant do 19 rokov.

Počas zápasu nemal Valach veľa práce, ťažké chvíle prišli až na konci. Napriek tomu, že takmer 85 minút bol bez zákroku, bol v závere dostatočne koncentrovaný a udržal čisté konto. „Tieto zápasy sú náročné v tom, že niekedy sa celý čas nič vážne nedeje a vždy to príde na konci. Musel som byť koncentrovaný počas celých deväťdesiatich minút. V prvom rade som rád, že sme zvíťazili. Čisté kontá sú druhoradé, najdôležitejší je výsledok mužstva.“

Zápas na Kopaniciach sprevádzala zvláštna atmosféra. Žiaľ, aj na Myjave diváci urážali najlepšieho strelca slovenskej reprezentácie Róberta Vitteka. Belasých podporovala skupina fanúšikov. Tí po tom, ako domáci fanklub skandoval hanlivý pokrik na Bratislavu, odpovedala podobnou mincou. Domáci hlásateľ priaznivcov Slovana na prekvapenie všetkých upozornil, že ak sa tento pokrik zopakuje, budú vyvedení zo štadióna. To sa našťastie nestalo a tak mohli hráči spoločne s nimi osláviť postup. „Ďakujeme fanúšikom, že prišli a merali cestu do Myjavy. Cítili sme ich podporu,“ uzavrel Frederik Valach.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prvú reakciu Vladimíra Weissa ml.
Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.