Úvod Správy Ženy Päť gólov v sieti Nitry

Päť gólov v sieti Nitry

Naše futbalistky pokračujú v I. lige so stopercentnou bilanciou.

Futbalistky Slovana pokračujú v úspešnom vstupe do sezóny aj po reprezentačnej prestávke. Naše ženy v 3. kole I. ligy zdolali Nitru hladko 5:1, keď sa vedenia ujali hneď v úvodnej minúte a už v prvom polčase rozhodli o svojom triumfe štyrmi gólmi. O päť presných zásahov sa zaslúžilo päť rôznych strelkýň. „Bol to pekný ofenzívny zápas, predviedli sme veľmi dobrý výkon. Chceme poďakovať vedeniu klubu, že sme toto stretnutie mohli odohrať na ihrisku „v jame“. Dievčatá mali veľkú radosť a zápas na výbornom trávniku si veľmi užili,“ povedal tréner slovanistiek Martin Masaryk. Jeho zverenkyne sú po troch kolách na čele tabuľky s plným počtom 9 bodov, bez straty sú ešte druhá Myjava a tretí Bardejov, ktorý však zatiaľ odohral len dve stretnutia.

Prvú bodovú stratu utrpeli v 3. kole naše juniorky. Na rozdiel od žien nedokázali nájsť recept na obranu Nitry, a tak sa ich duel skončil remízou 0:0.

Žiačky Slovana odohrali dramatický duel so šťastným koncom na ihrisku Prievidze. Náš tím musel dvakrát doťahovať jednogólové manko. V úvode druhého polčasu tromi rýchlymi gólmi v rozpätí štyroch minút upravil stav na 4:2 vo svoj prospech, domáce ešte dokázali znížiť, no posledné slovo mali belasé, ktoré vyhrali 5:3.

I. liga žien – 3. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 5:1 (4:0)

Góly: 1. Švecová, 20. Niňajová, 34. Bytčánková, 43. Šurnovská, 71. Pucherová – 79. Košlabová

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková, Bytčánková, Pribilová (82. Pálenčíková), Lacková (62. Pucherová), Hollá, Šurnovská, Kaláberová (77. Čahojová), Švecová (82. Sandtnerová), Horvátová (49. Májovská), Niňajová

I. liga junioriek – 3. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 0:0

Zostava Slovana: Rezeková – Miniariková, Čermáková, D. Gašparovičová, P. Gašparovičová, Bednárová, Ščasnárová, Czvedlerová, Múčková (41. Kovácsová), Kollárová (41. Cepková), Harvilová (41. Chlepková)

I. liga žiačok-skupina ZSFZ – 7. kolo

Baník Prievidza – ŠK Slovan 3:5 (2:1)

Góly: 3., 23. Kurinová, 54. Abutuaimová – 8. Geletová, 37. Maková, 39., 41. Múčková, 63. Vargová

Zostava Slovana: Veselská – Tanglmayerová, Černáková, Geletová, Hatinová, Maková, Múčková, Tranžíková, Vargová, Gondová, Vaculová