Úvod Správy Juniori Skvelý záver juniorky v bratislavskom derby

Skvelý záver juniorky v bratislavskom derby

Juniori Slovana Bratislava remizovali v Petržalke 1:1.

V 9. kole III. ligy Bratislava bolo na programe bratislavské derby medzi Petržalkou a Slovanom. Na štadióne v Ovsišti sa zrodila remíza 1:1, ktorú belasým v posledných sekundách zápasu vystrelil striedajúci Marcel Ondruš.

Derby vyvolalo vysoký divácky záujem z radov fanúšikov Slovana i Petržalky. V búrlivej atmosfére sa začalo opatrne bez väčších šancí. Tesne pred prestávkou sa domáci Lády vyhol ofsajdovej pasci, postupoval sám na Rybára a umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0.

Po prestávke sa obraz hry zmenil. Belasí zapli na vyššie obrátky a postupne stupňovali svoj nápor. V dobrej šanci bol Tereščenko, ktorý už bol sám pred Valašikom, no v poslednej chvíli mu loptu vzal jeden z obrancov. Následne znovu Tereščenko mieril po centri z pravej strany k ľavej žrdi, Valašik loptu vytesnil na roh. Veľkú príležitosť na vyrovnanie spálil aj Damnjanovič, ktorý strieľal z úrovne bieleho bodu. V nadstavenom čase vrhli belasí všetky sily do útoku. Po rohovom kope v 89. minúte sa brankár Tomáš Rybár mohol stať hrdinom. Vydal sa totiž do šestnástky, najvyššie si vyskočil na centrovanú loptu a jeho hlavička opečiatkovala brvno. V posledných sekundách duelu belasí stratili loptu na útočnej polovici a Petržalka sa vydala dopredu. Mašulovič však obetavým sklzom získal loptu a Kočík našiel krížnym centrom Petráša, ktorý hlavou okamžite sklepol pred päťku. Tam bol Ondruš, ktorý v sklze napálil loptu pod brvno – 1:1. Vyrovnanie bolo zaslúženou odmenou za snahu našich mladíkov.

V tabuľke sú naši juniori tretí, zatiaľ nazbierali sedemnásť bodov. Najbližšie privítajú FK Slovan Most pri Bratislave, zápas sa odohrá v nedeľu 1. októbra o 10.30 h na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:1 (1:0)

Góly: 41. Lády – 90. Ondruš

Žlté karty: 59. Majerčák, 90. Valašik – 20. Kotula, 53. Mašulovič, 59. Rybár, 90. Ondruš, 90. Petráš

Rozhodovali: Hajnala – Straka, Martiš

Návšteva: 1858 divákov

Petržalka: Valašik – Horvát, Majerčák, Sopúch, Košťál, Uhlík (8. Kavoň), Čemba (80. Hitka), Piroska (88. Marko), Lády (85. Hronec), Turčák, Kondrlík

Slovan juniori: Rybár – Kočík, Kotula, Antálek, Kozlovský – Zemko – Hrnčár, Mašulovič, Damnjanovič (85. Ondruš), Herman (68. Petráš) - Tereščenko

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.