Úvod Správy Fortuna liga Saláta: Už bude len lepšie

Saláta: Už bude len lepšie

Kornel Saláta absolvoval úspešnú plastiku predného krížneho väzu v ľavom kolene a od piatka začne s rehabilitáciami.

Skúsený obranca sa zranil v augustovom zápase s Dunajskou Stredou, z ktorého musel už v jedenástej minúte nútene odstúpiť. Vyšetrenia preukázali roztrhnutie predného krížneho väzu v ľavom kolene a poškodenie vonkajšieho menisku. Operácia bola nevyhnutná.

To najhoršie už má Kornel Saláta za sebou. Vo štvrtok 14. septembra absolvoval operačný zákrok a vie, že jeho zdravotný stav sa už bude len zlepšovať. „Operovali ma v Dunajskej Strede u doktora Malinovského. Operácia dopadla úspešne, nič ma nebolí a ani som nemal veľké bolesti, zvládol som to bez tabletky. Vo štvrtok idem na kontrolu, kde mi vyberú stehy,“ povedal Kornel Saláta, ktorý sa momentálne zotavuje doma. 

Už čoskoro však vstúpi do rehabilitačného procesu, ktorého cieľom bude stopercentné prinavrátenie sily do operovaného kolena. „Ak kontrola dopadne dobre, tak sa v piatok budem hlásiť na Slovane a začnem s rehabilitačnými cvičeniami. Počas úvodných dní to budú len ľahké cviky a masáže, aby sa mi napumpovali svaly okolo kolena. Potom už budem môcť trochu bicyklovať a postupne získavať silu,“ povedal 32-ročný obranca.

Kornel sa v júni oženil, a práve pomoc manželky v náročnom období si veľmi váži. Po plastike totiž ešte nemôže dostupovať na operovanú nohu a preto pri bežných činnostiach potrebuje pomoc svojej polovičky. „Manželka sa o mňa príkladne stará, za čo som jej vďačný. Hlavne prvé štyri dni po operácii boli ťažké, musela mi pomáhať, keď som sa chcel zdvihnúť z postele a prejsť na toaletu. Zvládli sme to a verím, že už bude len lepšie. Všetko teraz záleží na tom, ako zvládnem rehabilitačný proces. Najneskôr vo februári by som chcel byť späť na ihrisku.“

Pred operáciou i po nej bol Kornel Saláta v kontakte so spoluhráčmi, ktorých zároveň  na diaľku podporoval. Ako videl posledné duely belasých?  „Sledoval som všetky naše zápasy a myslím si, že chalani hrali v každom dobre. Mrzí ma, že sme včera v Žiline prehrali, ale taký je futbal. S chalanmi sme v kontakte, píšu mi a podporujú ma. Teším sa, keď ich v piatok znovu uvidím,“ uzavrel 40-násobný slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev sveta 2010.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.
Mitch Apau utrpel v Dunajskej Strede nepríjemné zranenie.
Posledné desiatky vstupeniek v predaji na slávnostný otvárací zápas na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.