Úvod Správy Niké liga Séria bez prehry sa skončila v Žiline

Séria bez prehry sa skončila v Žiline

ŠK Slovan Bratislava prehral v Žiline 2:3.

Belasí v šlágri 10. kola Fortuna ligy prehrali v Žiline 2:3. Úvod bol pritom výborný - Oršula už v 9. minúte poslal Slovan do vedenia. Žilinčania však zakrátko vyrovnali a o svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi v druhom polčase. V závere ešte Vittek znížil, no na vyrovnanie už čas nezostal. Slovan má na konte 21 bodov a v tabuľke je na druhom mieste.

Ako prví pohrozili domáci. V 7. min vyslal Jánošík strelu zo strednej vzdialenosti, Greif vyrazil a Božikov obetavo zablokoval dorážku Káčera. O dve minúty sa belasí ujali vedenia. Čikošov  dlhý center na ľavú stranu Vallo podbehol, čím sa otvoril priestor pre Filipa Oršulu. Ten si skvele prebral loptu, namieril si to na bránu a zoči-voči Volešákovi namieril pravačkou k vzdialenejšej žrdi – 0:1. Žiaľ, už o päť minút bolo vyrovnané. Krížny center Valla nezachytila obrana belasých, Jánošík si na ľavej strane šestnástky zasekol obrancu a na jeho strelu zblízka Greif nedosiahol – 1:1. Brankár Slovana si v 20. min skvele poradil s prudkou strelou Káčera z ostrého uhla. V 21. min Holman z úrovne bránkovej čiary dal pod seba do výbornej pozície Marešovi, ktorého zrejme gólovú strelu zrazil Hancko nad brvno. Po polhodine hry prihral Hološko na pravú stranu Marešovi, ten vracal pred bránu, kam si nabiehal práve Hološko. Ten sa do koncovky nedostal a nepríjemne sa zrazil s brankárom Volešákom, našťastie, obaja mohli v hre pokračovať. V 32. min po žilinskom brejku trafil Jánošík do bočnej siete. Zakrátko odpovedal Holman, ktorého pokus zo strednej vzdialenosti zrazil Hancko na roh. V nadstavenom čase prvého polčasu hlavičkoval Mareš po centri Holmana na bližšej žrdi, Kaša jeho pokus vytesnil o milimetre vytesnil mimo ľavej šibenice.

V úvode druhého dejstva pohrozili domáci, Jánošíkova strela mierila tesne nad brvno. Slovan odpovedal v 51. min, keď Chouchoumis napriahol spoza šestnástky a Volešák s námahou vyrazil. V 55. min sa Žilina dostala do brejku, Jánošík centroval na zadnú žrď a Špalek skóroval do odkrytej brány – 2:1. Slovanisti sa snažili vyrovnať a zvýšili útočnú aktivitu. Mareš v 67. min prenikol po ľavej strane, svoju strelu však nasmeroval nad bránu. V 72. min obrana belasých neodvrátila center Špaleka na zadnú žrď, Jánošík vystrelil a Sekulič na čiare už nezabránil v ceste lopty do siete – 3:1. V 79. min boli belasí blízko ku kontaktnému gólu. Mareš potiahol loptu po ľavom krídle a prihral pred bránu, kde boli Hološko a Kubík, no ani jeden z nich nenamieril do siete. V 87. min potiahol Kubík akciu po krídle, pred bránou našiel Vitteka, ktorý sklepol loptu pre Holmana, no ten zblízka neprekonal Volešáka. Vzápätí Kubík znovu prešiel po ľavej strane a Vittek po jeho centri upratal loptu k ľavej žrdi - 3:2. V nadstavenom čase sa Vittek rútil na Volešáka, tiesnený však nezakončil presne.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:1)

Góly: 14. a 72. Jánošík, 55. Špalek – 9. Oršula, 87. Vittek

Žlté karty: 37. Káčer, 72. Jánošík – 45. Rabiu

Rozhodovali: Hrčka – Balko, Benko

Návšteva: 5150 divákov

Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Mazáň – Diaz – Špalek (90. Holúbek), Káčer, Škvarka, Jánošík (81. Králik) – Mráz (88. Otubanjo)

Slovan: Greif – Čikoš, Sekulič, Božikov, Chouchoumis – Droppa (72. Savičevič), Rabiu – Hološko, Holman, Oršula (57. Kubík) - Mareš (84. Vittek)