Úvod Správy Fortuna liga Vukomanovič: Chceme nadviazať na pozitíva z víkendového zápasu

Vukomanovič: Chceme nadviazať na pozitíva z víkendového zápasu

Slovanisti v utorok o 20.30 h privítajú v 9. kole Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce.

Belasí pokračujú v „anglickom týždni,“ keď už v utorok večer odohrajú ďalší dôležitý ligový zápas. Súperom budú Michalovce, ktoré sa aktuálne nachádzajú na ôsmom mieste tabuľky. Slovanisti v predchádzajúcej sezóne vyhrali všetkých päť vzájomných duelov s týmto súperom a v rovnakom trende chcú pokračovať aj v ročníku 2017/18.

Naši futbalisti počas víkendu zdolali Ružomberok 2:1 a v tabuľke sú druhí, keď zatiaľ získali osemnásť bodov a ani raz neprehrali. Michalovce mali náročný úvod sezóny, no po víťazstve v Trenčíne sa „naštartovali“ a zatiaľ získali desať bodov so vzácne vyrovnaným skóre 7:7. Počas víkendu zdolali doma Senicu 2:1 po dvoch zásahoch útočníka Sadama Sulleya, ktorý je v klube na hosťovaní z Legie Varšava.

„Po víťazstve nad Ružomberkom nás čaká ďalší dôležitý zápas. Som rád, že teraz hrávame zápasy prakticky každé tri dni. Vždy je lepšie hrať než trénovať. Čaká nás odhodlaný súper, no my túžime nadviazať na pozitíva z víkendového zápasu. Kľúčom k úspechu bude stopercentný výkon od každého hráča. Chceme hrať od úvodu koncentrovane, ofenzívne a získať tri body,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič.

Obľúbený súper

V sezóne 2016/17 sa všetky tri vzájomné duely v lige z dôvodu rekonštrukcie trávnika v Michalovciach odohrali v Bratislave. Belasí všetky tri vyhrali 3:1, z toho dvakrát po rovnakom priebehu, keď po polčase viedli 2:0, potom 3:0 a hostia v závere korigovali. S Michalovcami sme sa stretli aj pri ceste za víťazstvom v Slovenskom pohári. V semifinále pohára sme v prvom zápase na východe Slovenska vyhrali 2:1 a v domácej odvete 1:0. „Michalovce boli počas uplynulej sezóny naším obľúbeným súperom (úsmev). Vyhrali sme všetkých päť duelov, no Michalovce ukázali svoju silu a rešpektujem ich kvalitu. Teším sa na stretnutie s trénerom Antonom Šoltisom, s ktorým sme si dobre rozumeli,“ vyhlásil Ivan Vukomanovič.

V utorok večer bez Čavriča

Srbský tréner Slovana tradične ozrejmil aj zdravotný stav kádra. „Kvôli zraneniu zo sobotňajšieho zápasu s Ružomberkom určite nebude k dispozícii Aleksandar Čavrič, pri ňom ešte zisťujeme, ako dlho nám bude chýbať. Operáciu kolena má za sebou Kornel Saláta. Do zápasu nezasiahnu ani zotavujúci sa Mitchell Schet s Adamom Laczkom.“

Predstavenie súpera

Káder Michaloviec prešiel počas leta miernymi zmenami. Do Poľska odišiel obranca Michal Sipľak a do Dunajskej Stredy brankár Patrik Macej. Na Zemplíne skončil aj stredopoliar Kristi Qose, ktorý po novom nosí dres Ružomberka. Novými tvárami v kádri sú stopér Jose Carrillo, brankár Dariusz Bieszczad či útočníci Tin Matič a Sadam Sulley. Do tímu sa vrátil aj stredopoliar Miroslav Božok, ktorý v Michalovciach vstúpil do sveta veľkého futbalu. Kapitánom MFK Zemplín je Igor Žofčák, ktorý v minulosti nosil kapitánsku pásku aj v Slovane Bratislava a prispel k zisku troch titulov a dvoch triumfov v domácom pohári.

Michalovce nastúpili v poslednom ligovom zápase so Senicou takto: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok – Grič – Koscelník (Bednár), Turik (Danko), Žofčák, Regáli (Šimčák) – Sulley

Zápas ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce sa začína v utorok 19. septembra o 20.30 h a povedie ho rozhodcovská trojica Marhefka – Hancko, Chládek. Vstupenky si zakúpite on-line cez Ticketmedia.sk, alebo v pokladniciach štadióna pred zápasom.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Permanentky sú v predaji on-line i osobne na pokladnici štadióna.
Žan Medved pokračuje v dobrej streleckej forme.
Názory trénerov po prípravnom zápase Puskásova Akadémia FC – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.