Úvod Správy Niké liga Mareš: Gól pre synčeka, zaslúžené víťazstvo

Mareš: Gól pre synčeka, zaslúžené víťazstvo

Jakub Mareš v súboji so svojím bývalým klubom skóroval a prispel k cennému víťazstvu Slovana.

Belasí sú po ôsmich kolách Fortuna ligy naďalej jediní, ktorí nepoznali trpkosť porážky. V súboji s Ružomberkom podali naši futbalisti jeden z najlepších výkonov v sezóne a právom boli odmenení tromi bodmi. K hrdinom duelu už tradične patril český útočník Jakub Mareš.

V minulej sezóne sa v Ružomberku dostal do výbornej formy a bol najlepším útočníkom ligy. Počas leta ho získal Slovan a už teraz je jasné, že to bolo správne rozhodnutie. Jakub Mareš okamžite oživil hru belasých a najmä dáva góly. Včera pridal svoj siedmy ligový zásah v sezóne a vedie tabuľku kanonierov. Celkovo dal v belasom už trinásť gólov. „Netajil som, že tento zápas bol pre mňa špecifický. V Ružomberku poznám veľa hráčov, takisto trénera Norberta Hrnčára. Tento duel dopadol presne tak, ako som si predstavoval. Dal som gól a vyhrali sme,“ usmieval sa český útočník, ktorý v 32. minúte zužitkoval presný center striedajúceho Filipa Oršulu.

Okamžite po presnom zásahu si dal Mareš loptu pod dres a začal si cumľať prsť. Čo malo toto gesto symbolizovať? „S manželkou čakáme prírastok do rodiny. Už vieme, že to bude synček a narodiť by sa mal v novembri. Bude to náš malý Zlatan (úsmev). Svoj presný zásah som venoval práve jemu.“

Belasí podali v sobotu večer kvalitný výkon a o víťazstve rozhodli prakticky už v prvom polčase. Krátko po Marešovi skóroval Dávid Holman, ktorý taktiež ťažil z asistencie Filipa Oršulu. Holman si tak otvoril strelecký účet v belasom. Jedinou škvrnou bolo, že Ružomberok v závere znížil a výsledok tak bol až do konca otvorený. „Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, najmä prvý polčas bol z našej strany výborný. Stalo sa nám však to, na čo doplácame už dlhšie – a síce na to, že sme nepremenili vyložené príležitosti. Pokojne sme mohli pridať tretí či štvrtý gól a o výsledku by bolo dávno rozhodnuté. No nestalo sa a v závere to bola ešte dráma. Najdôležitejšie je, že sme získali cenné tri body a naďalej sa držíme na čele tabuľky,“ vyhlásil 30-ročný český útočník.

Slovan tak natiahol sériu domácich víťazstiev s Ružomberkom už na číslo šesť. V utorok o 20.30 h privítajú belasí Michalovce a určite budú chcieť potvrdiť sobotňajší trojbodový zisk. Strata na prvú Nitru je stále len jednodobová. „Máme dostatok času, aby sme sa na Michalovce dobre pripravili. Určite pôjdeme za ďalšími troma bodmi. Chceme vyhrať a v ideálnom prípade sa posunúť na prvé miesto tabuľky,“ uzavrel Jakub Mareš.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si zostrih zo zápasu.
Názory trénerov po zápase 16. kola Niké ligy ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (2:2).
ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:2.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.
Belasá krv opäť potečie na dobročinné účely.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.