Úvod Správy Fortuna liga Obnovený debut s prevahou pozitív

Obnovený debut s prevahou pozitív

Erik Čikoš v Trenčíne odohral prvý zápas za Slovan po takmer dvoch rokoch.

Písal sa 6. december 2015, keď Erik Čikoš odohral celý zápas pri víťazstve Slovana nad Žilinou. Po takmer dvoch rokoch si ´Čiki´ znovu obliekol belasý dres a v Trenčíne si zastal svoje miesto na pravom kraji obrany.

Erik patrí vo veku 29 rokov medzi skúsených hráčov. Nepociťoval aj napriek tomu pred zápasom menšiu nervozitu? Predsa len, v belasom nastúpil po takmer dvoch rokoch a ako sám v rozhovore priznal, ponuka zo Slovana ho veľmi prekvapila. „Cítil som také zdravé napätie a rešpekt, pretože sme nastúpili na ihrisku jedného z tých lepších mužstiev ligy. Ako to väčšinou býva, tak napätie hneď po úvodnom hvizde opadlo a už som sa koncentroval len na svoj výkon.“

Snažil sa podporovať ofenzívu

Ivan Vukomanovič mal pred stretnutím zamotanú hlavu ohľadom zloženia defenzívnej formácie. V priebehu siedmich kôl sa mu „rozpadla“ stopérska dvojica Saláta – Rundič, pretože prvého menovaného čaká operácia kolena a druhý dostal jednozápasový trest za červenú kartu. Vukomanovič sa rozhodol do stopérskej dvojice posunúť univerzála Borisa Sekuliča a na jeho miesto na pravom kraji obrany nasadil Erika Čikoša. „V Senici som hrával naľavo, teraz ma tréner postavil na pravý kraj obrany, no to vôbec nebol problém. Pravý kraj obrany je môj pôvodný post. Hralo sa mi celkom dobre, rozumel som si spoluhráčmi a postupne sa dostal do zápasu. Teším sa, že som zdravý a odohral som celé stretnutie. Verím, že to z mojej strany bude každým tréningom a zápasom už len lepšie a lepšie,“ vyhlásil 29-ročný Bratislavčan, ktorý sa ukázal tak, ako si ho pamätáme z úspešného päťročného pôsobenia v Slovane. Na pravej strane výdatne podporoval ofenzívu a v prvom polčase adresoval parádny center pre Jakuba Mareša do výbornej pozície na bližšej žrdi. „Snažil som sa podporovať ofenzívu. Tréner od krajných obrancov vyžaduje, aby sme podporovali útok. Takto by to malo pokračovať aj v budúcnosti,“ usmial sa Erik Čikoš.

Slovan stále bez prehry

Belasí v siedmich kolách štyrikrát vyhrali a trikrát remizovali, vrátane pohára ťahajú sériu ôsmich súťažných duelov bez prehry. V Trenčíne sa nikdy nehrá ľahko a to aj napriek tomu, že domácim nevyšiel vstup do sezóny. Trenčín mal počas reprezentačnej pauzy dostatok priestoru na to, aby sa skonsolidoval. Konečná remíza 2:2 nie je ideálna, no pozitívom je zisk bodu z horúcej pôdy i schopnosť mužstva dvakrát dotiahnuť nepriaznivý stav. „Mali by sme zostať pozitívni. Postavenie v tabuľke hovorilo  pre nás, no v Trenčíne sa nikdy nehralo ľahko. Chceli sme zvíťaziť. Aj ten bod je vzhľadom na priebeh zápasu dobrý. V závere sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no Trenčín mal tiež šance. Bod z horúcej pôdy vôbec nie je zlý a ešte môže byť cenný.“

Liga má svoju kvalitu

Štyri góly, 39 striel celkom a 14 pokusov smerujúcich medzi tri žrde – to sú hlavné štatistiky zo včerajšej ofenzívnej prestrelky.  Na bráne umiestnenej pri Váhu dvakrát zvonilo brvno, najprv po hlavičke Jangu a potom po pokuse Dávida Holmana. Až do posledného okamihu bolo všetko otvorené a futbal v Trenčíne jednoducho bavil. „Slovenská liga má svoju kvalitu, aj keď ju veľa ľudí vníma negatívne. Slovenskí hráči majú kvalitu a ja som celkovo pozitívny ohľadom slovenského futbalu. Liga je na úplne inej úrovni ako v minulosti, skvalitňuje sa, k čomu určite prispejú aj nové štadióny. Ja som optimista ohľadom budúcnosti,“ uzavrel Erik Čikoš.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.