Úvod Správy Vstupenky DK SFZ potrestala ŠK Slovan

DK SFZ potrestala ŠK Slovan

Disciplinárna komisia SFZ rozhodla o uzavretí sektora fanúšikov Slovana na ligových zápasoch v Trenčíne a Žiline.

Na základe uznesenia Disciplinárnej komisie SFZ (DK SFZ) zo dňa 7. septembra 2017 budú uzavreté sektory pre fanúšikov Slovana Bratislava na ligových zápasoch v Trenčíne a Žiline. Tento verdikt DK SFZ vyplýva z uznesení U147 a U148 v Úradnej správe č. 11. Tieto tresty sú udelené za správanie fanúšikov na zápase Československého Superpohára v Uherskom Hradišti a počas zápasu v Trnave.

V praxi to znamená, že vstupenky do sektora hostí sa v Trenčíne ani Žiline nebudú predávať a tento sektor ostane pre priaznivcov Slovana uzavretý. 

 

Uznesenia DK SFZ v plnom znení (zdroj futbalsfz.sk):

U147: ŠK Slovan Bratislava. Na základe stanoviska DK FAČR, stanoviska klubu (U117) a vlastných zistení, za HNS (rasistické prejavy počas pokutových kopov) v stretnutí Česko - Slovenského pohára Fastav Zlín – ŠK Slovan Bratislava, odohraného dňa 23. 6. 2017 v Uherskom Hradišti, podľa čl. 58/1g DP ukladá ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze vstupu fanúšikov klubu do sektoru hostí na 1 súťažné stretnutie vo Fortuna lige, podľa čl. 43/1, 2 DP, od 8. 9.

U148: ŠK Slovan Bratislava (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U140 a za HNS divákov (vulgárne pokriky, vulgárne pokriky na predstaviteľov SFZ, použitie pyrotechniky, vhadzovanie predmetov do ihriska a poškodenie zariadenia štadióna) počas stretnutia 5. kola FL FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 58/1b, c DP ukladá ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze vstupu fanúšikov klubu do sektoru hostí na 1 súťažné stretnutie vo Fortuna lige, podľa čl. 43/1,2 DP, od 8. 9. a DS – finančnú pokutu 1 500 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP. Ochranné opatrenie si klub vykoná po vykonaní U147. Zároveň ukladá klubu ochranné opatrenie, spočívajúce v príkaze nahradiť poškodenému klubu FC Spartak Trnava škodu spôsobenú disciplinárnym previnením a zaslať DK doklad o vysporiadaní spôsobenej škody, podľa čl. 43/1, 2o DP, do 30. 9.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozitívne správy z tábora belasých.
Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.
Prinášame informácie pre fanúšikov, ktorí sa chystajú vycestovať a podporiť Slovan v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.