Úvod Správy Fortuna liga Teší sa na atraktívny zápas

Teší sa na atraktívny zápas

Joeri de Kamps sa po reprezentačnej prestávke nevie dočkať zápasu v Trenčíne a túži po zisku troch bodov.

Joeri de Kamps je jedným zo šiestich hráčov Slovana, ktorí v tejto sezóne nastúpili vo všetkých ligových zápasoch. V posledných dvoch dueloch vytvoril v strede poľa výbornú dvojičku s Ibrahimom Rabiom. Joeri sa už teší na sobotňajší súboj v Trenčíne, kam pocestuje s víťaznými ambíciami.

Bude to prvý zápas po reprezentačnej prestávke. Belasí už cítia hlad po futbale a ďalšom trojbodovom zisku. August totiž zakončili víťazstvami nad Trnavou i Podbrezovou a v tomto trende chcú pokračovať aj v Trenčíne. „Počas reprezentačnej prestávky sme tvrdo pracovali a verím, že námaha sa nám vyplatí troma bodmi. Zápasy proti Trenčínu sú vždy otvorené a zaujímavé. Odkedy som prišiel do Slovana, tak všetky duely s týmto súperom boli náročné a priniesli veľa gólových šancí na oboch stranách. V sobotu nás čaká ťažký zápas, ale ja sa naň teším. Urobíme maximum, aby sme získali tri body,“ povedal Joeri de Kamps pred duelom na Považí.

Pred rokom v Trenčíne skóroval

V septembri 2016 sme tiež hrali v Trenčíne. Joeri de Kamps vtedy krásnou rotovanou strelou k pravej žrdi vyrovnal na 1:1, jeho zásah však na bodový zisk nestačil. „Spomínam si na ten zápas, dal som pekný gól. Prehrali sme však 1:2, čiže na tom góle veľmi nezáležalo. Verím, že teraz to bude inak a bez ohľadu na to, kto skóruje, budeme  v Trenčíne úspešní.“

Nezabudnuteľné zápasy

Úvod sezóny zastihol Slovan a Trenčín v rozličnom rozpoložení. Belasí ešte neprehrali a v tabuľke sú druhí s minimálnou stratou na prvú priečku. AS do sezóny vstúpil zle a vyhral len raz, v prvom kole v Senici 2:1. Napriek tabuľkovému rozdielu však belasých čaká nepríjemný súper, s ktorým odohrali v posledných rokoch niekoľko nezabudnuteľných zápasov. V pamäti fanúšikov zostane domáce víťazstvo 4:3 na jar tohto roka či triumf 2:0 v Trenčíne z februára 2016. „Trenčín sa snaží hrať futbal a má nebezpečných hráčov hlavne v krídelných priestoroch. My musíme byť kompaktní a pozorní v defenzíve. Okamžite po zisku lopty treba vyraziť dopredu a využiť každú ich chybu. Viem, že to bude náročný duel. Takéto zápasy nás však posúvajú vpred a potrebujeme v nich víťaziť,“ myslí si 25-ročný holandský stredopoliar.

Výborná dvojička s Rabiom

V derby i doma s Podbrezovou nastúpila v strede poľa dvojica Joeri de Kamps – Ibrahim Rabiu. Na prvý pohľad vidno, že táto dvojička si rozumie na ihrisku i mimo neho. V strede poľa máme momentálne k dispozícii veľkú kvalitu. „S Ibim (Rabiu, pozn. red.) sa mi hrá veľmi dobre a aj ľudsky si rozumieme. Na ihrisku si ešte musíme na seba trochu zvyknúť, hrali sme spolu len dva zápasy. Výborné je, že mu môžem dať loptu a mám istotu, že ju nestratí a prihrá niektorému spoluhráčovi. Atmosféra v celom tíme je teraz lepšia. Chceme ju ešte vylepšiť úspešným výsledkom v Trenčíne,“ uzavrel odchovanec holandského Ajaxu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.