Úvod Správy Ženy Dokonalá odplata za bolestivú prehru

Dokonalá odplata za bolestivú prehru

Ženy i juniorky Slovana zvíťazili v Žiline bez jediného inkasovaného gólu.

O jeden bod zaostali ženy Slovana v sezóne 2016/17 za Bardejovom a nedokázali tak obhájiť majstrovský titul. Stalo sa tak aj kvôli smolnej prehre 1:2 v Žiline počas jarnej časti. Slovanistky svojim súperkám túto bolestivú prehru dokonale odplatili a po dvoch kolách nového ročníka sú stopercentné.

Belasé v Dolnom Hričove, kde Žilina hráva svoje domáce zápasy, rozhodli o triumfe v druhom polčase. V 55. minúte bola po faule na Martinu Šurnovskú nariadená penalta, ktorú Simona Bačová premenila a poslala Slovan do vedenia. Paradoxom je, že Simona Bačová je bývalou hráčkou Žiliny a skórovala proti svojmu niekdajšiemu tímu. Druhý gól pridala o pätnásť minút krásnou strelou Martina Švecová. Belasé sú v neúplnej tabuľke na druhom mieste, keď vyhrali oba zápasy a za vedúcou Myjavou zaostávajú len o skóre. Víťazstvo v Žiline je veľmi cenné, keďže žilinské futbalistky totiž v posledných ročníkoch patrili k súperkám belasých v boji o titul.

Juniorky zvládli duel na pôde Žiliny absolútne suverénne a už po osemnástich minútach viedli 2:0. V druhom polčase pridali naše juniorky ešte štyri kúsky a zvíťazili rozdielom dvoch tried 6:0. Dvakrát sa presadili Natália Cepková a Kristína Kollárová, po jednom zásahu pridali Patrícia Gašparovičová a Viktória Kratochvílová. Juniorky sú po dvoch kolách so ziskom šiestich bodov a skóre 10:0 líderkami ligovej súťaže.

I. liga žien – 2. kolo

ŠKF VIX Žilina – ŠK Slovan 0:2 (0:0)

Góly: 55. Bačová (z 11 m), 70. Švecová

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková (90. Pribilová), Bytčánková, Čermáková, Lacková, Hollá, Šurnovská (77. Májovská), Kaláberová (73. Čahojová), Švecová, Bačová, Pucherová (63. Horváthová)

I. liga junioriek – 2. kolo

ŠKF VIX Žilina – ŠK Slovan 0:6 (0:2)

Góly: 43., 44. Cepková, 65., 76. Kollárová, 11. P. Gašparovičová, 18. Kratochvílová

Zostava Slovana: Rezeková – Kovácsová, Kratochvílová, D. Gašparovičová (56. Antalová), Miniariková, Bednárová (49. Múčková), Ščasnárová, Czvedlerová, P. Gašparovičová (56. Blaškovičová), Cepková (49. Kollárová), Chlepková (49. Adamecká)

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.