Úvod Správy Mládež Sedemdesiatgólový týždeň našich mládežníkov

Sedemdesiatgólový týždeň našich mládežníkov

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Po starších dorastencoch odohrali svoje prvé zápasy v novej sezóne aj ďalšie naše mládežnícke výbery a v ôsmich dueloch dali spolu 71 gólov. Mladší dorastenci Slovana mali hneď na úvod sezóny anglický týždeň. V stredu si U17 i U16 na domácom trávniku bez problémov poradili s Bardejovom. V sobotu sa predstavili v Podbrezovej a domov sa vrátili s jedným víťazstvom. Tím belasých do 17 rokov viedol po prvom polčase 1:0. Po prestávke sa naši hráči ešte dvakrát presadili, a hoci domáci na oba góly bleskovo odpovedali, tesný náskok si zverenci Michala Suchomela vziať nenechali. Šestnásťroční slovanisti sa strelecky nepresadili, a naopak trinásť minút pred koncom stretnutia inkasovali rozhodujúci gól, po ktorom prehrali 0:1.

Žiacke družstvá Slovana dosiahli výrazné triumfy v dueloch so skalickými rovesníkmi. Naša U12 dokonca nastrieľala súperovi 31 gólov.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

2. kolo

ŠK Slovan – Partizán Bardejov 4:0 (2:0) – Giesser 2, Lavrinčík, Lichý

Zostava Slovana: Vrzala – Užík, Valentín, Kuruc, Floriš, Lavrinčík, Farkaš (66. Lichý), Dohnanský (57. Sabadoš), Polakovič, Bekö (71. Lieskovský), Giesser (71. Mifkovič)

3. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 2:3 (0:1) – Lavrinčík, Giesser, Polakovič

Zostava Slovana: Vrzala – Užík, Valentín, Kuruc, Floriš, Farkaš, Lavrinčík, Lichý (28. Dohnanský), Polakovič, Bekö (72. Mifkovič), Giesser (57. Sabadoš)

2. kolo

ŠK Slovan – Partizán Bardejov 5:0 (2:0) – Tučný, Bartoš, Palacka, Galovič, Duffek

Zostava Slovana: Danihel – Uhlár (63. Galovič), Juraj Lacko, Polčič, Zbudila, Palacka, Szetei (63. Bezák), Bartoš (74. Kupec), Tučný, Čerepkai, Šouc (74. Duffek)

3. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 1:0 (0:0)

Zostava Slovana: Danihel – Juraj Lacko, Uhlár (57. Bezák), Polčič, Rácz (51. Galovič), Palacka, Szetei, Bartoš, Tučný, Čerepkai, Šouc (62. Duffek)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov - Západ

1. kolo

ŠK Slovan – MFK Skalica 8:1 (4:0) – Sečanský 3, Božik 2, Veselík, Kazimír, Sliacky

Zostava Slovana: Migaš – Mydla, Sečanský, Thorpe, Veselík, Kazimír (48. M. Vician), Podzámsky (48. Maxim Bodnár), Hečko (62. Vašš), Hudec, Božik, Sliacky (48. Džavoronok)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

1. kolo

ŠK Slovan – MFK Skalica 15:0 (7:0) – M. Sauer 6, Riznič 3, Alex 2, Kachnič, Juritka, Záhon, vlastný

Zostava Slovana: Marics (36. Mikoláš) – Goča (46. M. Kováč), Kachnič, D. Murár, Kollár (36. Keszöcze), Alex, M. Sauer, Juritka (51. Trusina), Mišovič, Riznič, Záhon (40. S. Nagy)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov - Západ

1. kolo

MFK Skalica – ŠK Slovan 0:5 (0:0) – Masaryk 2, L. Sauer, Rehuš, Balko

Zostava Slovana: Horvát, Fesyuk – Masaryk, Nemeškürti, L. Sauer, Kovács, Holub, Sikorjak, Marcelli, Rehuš, Balko, Svoboda, Hipp, Lendel, Marko, R. Slovák, R. Féder

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov - Západ

1. kolo

MFK Skalica – ŠK Slovan 3:31 (1:17) – Dobrovič 5, Tománek, Michal Bodnár 3, Čičmanec, Dugovič, Petrányi, Arnold, Husarčík, J. Slovák 2, Kovačič, Ruža, Spišiak, Trenčan, J. Valach, Rusnák, Klaučo, Lobodáš

Zostava Slovana: Klas, Čičmanec – Dugovič, Petrányi, Arnold, Filkor, Husarčík, Kovačič, Malárik, Ruža, J. Slovák, Spišiak, Tománek, Trenčan, J. Valach, Rusnák, Dobrovič, Klaučo, Lobodáš, Michal Bodnár