Úvod Správy Fortuna liga Mareš skóroval a mohol sa vrátiť domov

Mareš skóroval a mohol sa vrátiť domov

V zápase s Podbrezovou musel Jakub Mareš splniť podmienku od svojej manželky.

Jakub Mareš strávi prvú reprezentačnú prestávku na čele poradia ligových kanonierov. V zápase s Podbrezovou dal už šiesty ligový gól a výborne zareagoval na presné zásahy svojich prenasledovateľov.

Zdá sa, že belasí dali definitívne zabudnúť na dve zaváhania z úvodu augusta, keď remizovali v Senici a doma s Dunajskou Stredou. Posledné dva duely totiž vládli výborne – v derby zdolali dovtedy stopercentnú Trnavu a v Bratislave si zľahka poradili s Podbrezovou. „Zápas môžem hodnotiť veľmi pozitívne. Výborne sme zachytili začiatok, boli sme dominantní a držali loptu. Chalani v strede poľa, kde nastúpili aj novici Ibrahim Rabiu a Dávid Holman, hrali výborne. Boli silní na lopte a dávali to z prvého – druhého dotyku. Bolo vidno, že stredová formácia Podbrezovej im nestíha a práve odtiaľ pramenila naša prevaha. Dva rýchle góly nám pomohli. Škoda, že sme znovu inkasovali, výsledok mohol byť krajší,“ zhodnotil Jakub Mareš priebeh duelu. Slovanisti v desiatom vzájomnom zápase s Podbrezovou dosiahli už siedme víťazstvo.

Pochvala pre Holmana

Belasí opäť vyhrali aj vďaka zásahu Jakuba Mareša. Ten v 11. minúte zvýšil na 2:0 po krásnej „uličke“ od Dávida Holmana, ktorý našiel voľný priestor medzi obranou hostí. „Bola to skutočne výborná prihrávka od Dávida. Vidno, že post desiatky mu vyhovuje a dokáže zažiariť takouto parádnou prihrávkou. Ja som si loptu jedným dotykom prebral a videl som, že Kuciak si vybral ľavú stranu. Tak som mu to dal do protipohybu,“ priblížil šťastný strelec svoj presný zásah.

Útok na korunu kráľa strelcov?

Jakub Mareš nastúpil v tejto sezóne Fortuna ligy v piatich dueloch a iba raz vyšiel strelecky naprázdno. Jeho strelecká efektivita je obdivuhodná. Celkom dal v belasom drese vo všetkých súťažiach už jedenásť gólov. „Góly si počítam, som útočník, je to moja práca. Mrzí ma, že som neskóroval v druhom polčase, keď ma Ibrahim Rabiu vpredu pekne vysunul. Snažil som sa prehodiť brankára, no lopta mi skĺzla na chránič a netrafil som ju dobre. Zostávam však pokorný. Gól a asistencia, to beriem,“ usmial sa český útočník, ktorý si rýchlo získal obľubu u fanúšikov Slovana. So šiestimi gólmi je aktuálne najlepším strelcom súťaže. „Stále je to len začiatok súťaže. Uvidíme, čo z toho bude na konci. Ja sa budem naďalej tvrdo pripravovať. Teším sa, že sa mi momentálne darí.“

Pozitívna motivácia od manželky

Jakub po krásnom zásahu do siete Dunajskej Stredy spomínal, že ho pozitívne „vyhecovala“ manželka. Bolo tomu tak aj teraz? „To by ste mali počuť, čo hovorila v sobotu (smiech). Máme tradíciu, že deň pred zápasom chodíme spolu do kina. Ja som tam mal zapnuté výsledky ligy a videl som, že Černák gól, Pačinda gól, tak som jej hovoril, že ma chalani doháňajú. Na to mi povedala, aby som dal proti Podbrezovej aspoň jeden gól, inak nech sa domov ani nevraciam. Splnil som to, môžem ísť teraz domov a snáď bude aj večera,“ uzavrel Mareš s úsmevom na perách. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.