Úvod Správy Niké liga Belasí vyhrali rozdielom triedy a posunuli sa na druhé miesto

Belasí vyhrali rozdielom triedy a posunuli sa na druhé miesto

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Podbrezovou hladko 4:1.

Belasí v 6. kole Fortuna ligy 2017/18 zdolali Podbrezovú 4:1. O víťazstve Slovana bolo rozhodnuté už v úvode – v štvrtej minúte otvoril skóre Čavrič a v jedenástej minúte zvýšil Mareš. Podbrezová znížila v závere po tečovanej strele Mikuša, na čo však okamžite odpovedal Savičevič. Slovan je v tabuľke na druhom mieste, získal štrnásť bodov a v lige ešte ani raz neprehral.

Nad Bratislavou sa od popoludnia preháňali búrkové mračná, no skôr než dážď prišli góly Slovana. Už  v 4. min unikol Čavrič po ľavom krídle a dal na stred Holmanovi, ktorého strelu ešte obrancovia zablokovali. Čavrič sa na ľavom kraji šestnástky dostal k odrazenej lopte a z voleja ju napálil k bližšej žrdi – 1:0. Zakrátko našiel Holman na zadnej žrdi Rabia, ten svoj volej nenasmeroval do priestoru troch žrdí. Slovan bol naďalej aktívnejší. V 11. min vykúzlil Holman krásnu prihrávku za obranu Marešovi, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a zblízka si strelou k pravej žrdi vychutnal Kuciaka – 2:0. Hostia sa prvý raz osmelili až v 16. min, keď Greif s prehľadom stiahol pokus Rendlu z priameho kopu. V ďalšom priebehu belasí naďalej dominovali, železiari však už pozornejšie bránili a gólové šance tak prichádzali len pomaly. Až v 41. min si Mareš prebral dlhú prihrávku na hrote útoku, zasekol si obrancu a jeho tiahlu strelu k pravej žrdi vytláčal Kuciak len očami. Už v nadstavenom čase sa hosťom rysovala veľká šanca, keď Viazanko unikol po pravom krídle a pred bránou hľadal Rendlu. Skvele sa však vrátil Holman a zabránil útočníkovi hostí v koncovke.

V úvode druhého polčasu už bolo definitívne rozhodnuté, že tri body zostanú v Bratislave. Chouchoumis v 52. min vysunul na ľavom krídle Čavriča, ten si loptu potiahol na stred a z 25 metrov krásne vymietol pravý spodný roh brány – 3:0. Belasí išli za ďalšími gólmi. De Kamps po hodine hry vyslal prudkú strelu z 30 metrov, Kuciak loptu na dvakrát pokryl. V 70. min Rabiu vykúzlil krásny oblúčik za obranu, Mareš si prebral loptu a snažil sa prehodiť Kuciaka. To sa mu síce podarilo, no loptu zároveň nasmeroval tesne nad brvno. O tri minúty si Holman prebral loptu na osi ihriska a poriadne sa do nej oprel ľavačkou. Kuciak opäť len očami vytláčal nad brvno. V 75. min prišiel nešťastný okamih, keď si Mikušovu strelu zrazil Rundič do vlastnej siete – 3:1. Zakrátko sa situácia ešte viac skomplikovala, pretože Rundič v pozícii posledného hráča fauloval Mikuša a videl červenú kartu. Belasí si v 80. min prinavrátili trojgólový náskok. Mareš z pravej strany nabil pred bránu Savičevičovi, ktorého prvý pokus ešte Kuciak vyrazil, no z dorážky už Vukan napálil do siete - 4:1. Belasí už víťazstvo bez väčších ťažkostí udržali.

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 4:1 (2:0)

Góly: 4., 52. Čavrič, 11. Mareš, 80. Savičevič – 75. Rundič (vl.)

Červená karta: 76. Rundič (Slovan)

Rozhodovali: Chmura – Kováč, Galo

Návšteva: 947 divákov

Slovan: Greif – Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchoumis – de Kamps (66. Savičevič), Rabiu – Hološko, Holman (77. Kotula), Čavrič (81. Kubík) - Mareš

Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kostelný, Bilič, Djordjevič – Kupčík, Baez (68. Mikuš) – Viazanko, Leško (88. Kuzma), Válovčan  (77. Bernadina) – Rendla