Úvod Správy Fortuna liga Vukomanovič: Chceme potvrdiť tri body z derby

Vukomanovič: Chceme potvrdiť tri body z derby

Belasí v nedeľu o 18.00 h privítajú v poslednom kole pred reprezentačnou prestávkou Podbrezovú.

ŠK Slovan sa v 6. kole Fortuna ligy 2017/18 stretne v nedeľu 27. augusta s Podbrezovou (úvodný výkop o 18.00 h). Bude to súboj tímov z opačných pólov tabuľky. Belasí sú s jedenástimi bodmi na treťom mieste, Podbrezová získala len štyri body a je predposledná. Bratislavským fanúšikom by sa mali premiérovo predstaviť posily Ibrahim Rabiu a Dávid Holman.

S týmto súperom sme sa zatiaľ vo Fortuna lige stretli deväťkrát. Bilancia je priaznivá – Slovan vyhral šesťkrát, raz sa zrodila remíza a na Horehroní sme utŕžili dve prehry. Podbrezová vo štyroch vzájomných zápasoch hraných v Bratislave ešte ani raz nebodovala a veríme, že tento fakt zostane nezmenený aj po zajtrajšom súboji.

„Chceme potvrdiť víťazstvo z derby. V Trnave sme ukázali, že sme na dobrej ceste. Na Podbrezovú chceme od úvodu „vybehnúť“ a ukázať, že hráme v Bratislave. Rešpektujeme Podbrezovú, v minulej sezóne sme s týmto súperom odohrali náročné duely, no sme Slovan a naším cieľom musí byť zisk troch bodov,“ povedal Ivan Vukomanovič pred nedeľňajším duelom.

Posily priniesli novú energiu

Slovanisti majú za sebou štandardný týždeň, okrem tréningových jednotiek absolvovali v utorok komplexné testovanie. Po súboji s Podbrezovou nasleduje reprezentačná prestávka a zároveň koniec prestupového obdobia. „Do konca prestupového obdobia zostáva desať dní a je možné, že v kádri nastanú zmeny na strane príchodov i odchodov. Zároveň sa tým končí obdobie improvizácie, ktoré trvalo dva a pol mesiaca. Po uzávierke prestupov budeme mať viac priestoru pracovať s daným kádrom a zlepšovať sa individuálne a kolektívne až do decembra. Som rád, že hráči, ktorí počas leta prišli, priniesli kvalitu a novú energiu. Naposledy to ukázali Rabiu s Holmanom, keď v derby naznačili, že budú výrazným prínosom. Veľmi nám však pomohli aj ďalší hráči ako Hološko, Mareš, Božikov, Chouchoumis či Droppa. Táto sezóna pre Slovan nie je jednoduchá, keďže budujeme káder na budúce leto, no urobíme maximum, aby sme vyhrávali a boli úspešní.“

Kubík späť s mužstvom

Srbský tréner Slovana tradične priblížil aj zdravotný stav mužstva pred zajtrajším duelom. „Po zranení s nami celý týždeň trénoval František Kubík, ktorý by nemal chýbať v nominácii na zápas. Kvôli zraneniam budú chýbať Róbert Vittek, Mitchell Schet, Kornel Saláta a Adam Laczkó,“ vyhlásil Ivan Vukomanovič. Vittek a Schet by sa do tréningového procesu s mužstvom mali zapojiť počas budúceho týždňa. Kornela Salátu čaká operácia kolena a dlhá pauza. Mladík Adam Laczkó sa po dlhodobom zranení postupne zapája do tréningu, počas týždňa prvýkrát trénoval priamo na ihrisku.

Šesť víťazstiev z deviatich zápasov

Bilancia vzájomných duelov hovorí výrazne v prospech Slovana. V Bratislave sme Podbrezovú štyrikrát zdolali (2:1, 2:1, 3:1 a 2:0). V predchádzajúcom ročníku belasí najprv podľahli v Podbrezovej 0:2, no hneď na jeseň rovnakým výsledkom vyhrali doma po zásahoch Aleksandara Čavriča a Františka Kubíka. Na jar naši futbalisti vyhrali v Podbrezovej 3:2, góly strieľali Soumah, Priskin a Schet.

Predstavenie súpera

Podbrezová bola v predchádzajúcej sezóne „šťukou“ ligy, po jeseni bola na druhom mieste. Na jar však nastal výkonnostný pokles a na konci z toho bolo piate miesto. V lete nastali v kádri železiarov výrazné zmeny, zo stredovej formácie odišli opory Podio, Kochan či Vajda. Noví hráči ako Kopičár, Gerát či Válovčan ich zatiaľ nedokázali adekvátne zastúpiť. Podbrezová zatiaľ bodovala len dvakrát, keď doma zdolala Michalovce 1:0 a v Trenčíne remizovala 1:1. Naposledy prehrala doma s Ružomberkom 1:3, jediný gól železiarov dal Matúš Mikuš. V kádri Podbrezovej majú belasú minulosť dvaja hráči – Michal Breznaník a Adrián Kopičár. Obaja však v predchádzajúcich dueloch chýbali pre zranenie.

Dôležité informácie

Zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová sa začína v nedeľu 27. augusta o 18.00 h a povedie ho rozhodcovská trojica Chmura – Kováč, Galo. Vstupenky si zakúpite on-line cez ticketmedia.sk, alebo priamo v pokladniciach štadióna Pasienky pred zápasom.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.