Úvod Správy Fortuna liga Náš kapitán už oficiálne Slovákom

Náš kapitán už oficiálne Slovákom

Boris Sekulič sa stal občanom Slovenskej republiky.

Na Slovensku žije už šesť rokov, plynule ovláda jazyk a viackrát sa vyjadril, že má rád Bratislavu i svoju novú krajinu. Boris Sekulič je už aj oficiálne občanom Slovenskej republiky.

Boris na Slovensku pôsobí od augusta 2011, keď zo srbského FK Belehrad prestúpil do Košíc. Hráčom Slovana je od júna 2015 a patrí medzi stabilné opory našich zadných radov. V belasom si už vyskúšal všetky pozície v obrane – začal ako pravý obranca, potom nastupoval ako stopér, občas zaskočil na ľavom kraji a teraz hráva znovu na pravej strane defenzívnej línie.

V Trnave už nastúpil ako občan Slovenskej republiky. „Som na Slovensku už šesť rokov a dá sa povedať, že sa tu cítim ako doma. Preto som požiadal o občianstvo. Čakal som naň rok, no napokon sa to podarilo a pred pár dňami sa všetko aj oficiálne dotiahlo. Veľmi sa z toho teším, byť občanom Slovenska je výborný pocit a je to pre mňa česť,“ povedal Boris Sekulič.

Musel náš kapitán v procese prijatia občianstva prejsť cez jazykové testy? „Nie, nemal som žiadny test. Z mojich rozhovorov pre médiá vedeli, že slovenčinu ovládam. Musel som však zložiť sľub, že budem plniť povinnosti občana Slovenskej republiky.“

Boris skutočne slovenčinu ovláda výborne, pri bežnom dialógu ani nie je poznať, že jeho materinským jazykom je srbčina. Patrí medzi futbalistov, ktorí sa dokonale aklimatizovali na nové prostredie. „Na Slovensko som prišiel ako devätnásťročný. Odvtedy som tu prežil krásne a dôležité roky. Väčšinu každého roka prežijem na Slovensku, v Srbsku som tak maximálne mesiac. Verím, že mi slovenské občianstvo pomôže aj v bežnom živote, napríklad pri cestovaní do krajín Európskej únie.“

Belasí v nedeľu o 18.00 h privítajú Podbrezovú, ktorá zatiaľ získala len štyri body. Po tomto zápase nasleduje reprezentačná prestávka, na ktorú by sa naši futbalisti radi naladili víťazne. „Hráme doma a naším cieľom je zisk troch bodov. Treba pokračovať v tom, čo sme začali v Trnave. Ak budeme celý zápas hrať tak, ako prvý polčas v derby, tak sa neobávam o výsledok. Chceme naštartovať víťaznú sériu,“ uzavrel Boris Sekulič. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.