Úvod Správy Fortuna liga Čaká ho polročná pauza, chce sa vrátiť silnejší

Čaká ho polročná pauza, chce sa vrátiť silnejší

Kornel Saláta utrpel nepríjemné zranenie kolena a 14. septembra ho čaká operácia.

Doteraz sa mu zranenia vyhýbali, jediný vážnejší problém mal na v roku 2013, keď podstúpil menšiu operáciu kolena. Kornel Saláta patrí k železným mužom Slovana, v sezóne 2016/17 odohral zo všetkých hráčov najviac zápasov (presne 41). Teraz si však do lopty nekopne približne pol roka.

Kornel doplatil na navonok nevinný súboj s Pavlom Šafrankom v domácom zápase s Dunajskou Stredou. Po odkope lopty nešťastne dostúpil a s bolesťami odkríval z trávnika. Následné vyšetrenia potvrdili tie najhoršie obavy. „V desiatej minúte zápasu s DAC som šiel so Šafrankom do normálneho súboja. Odkopol som loptu a trochu sme sa zrazili. Keď som potom urobil krok, tak mi v kolene ruplo. Vyšetrenia ukázali roztrhnutý predný krížny väz v ľavom kolene a menšie poškodenie na vonkajšom menisku,“ povedal Kornel Saláta, ktorý sa nevyhne operačnému zákroku. „Budú ma operovať 14. septembra v Dunajskej Strede u doktora Malinovského. Do konca tohto týždňa mám nariadený pokoj. Potom budem cvičiť, bicyklovať, plávať a snažiť sa trochu napumpovať svaly pred operačným zákrokom.“

Zranenia v oblasti kolena patria všeobecne medzi najnepríjemnejšie a vyžadujú si dlhšiu dobu rekonvalescencie. Kornela už na jeseň na ihrisku určite neuvidíme. „Dobu liečby lekári odhadli na približne šesť mesiacov. Bude záležať na tom, ako dopadne operácia a ako môj organizmus zvládne regeneráciu.“

V 32 rokoch je to pre reprezentačného obrancu prvé dlhodobejšie zranenie vo futbalovej kariére. Vyrovnáva sa s ním statočne. „Prvý raz som sa vážnejšie zranil. Taký je futbal, život ide ďalej. Pol roka vynechám, ale potom sa vrátim späť silnejší a ešte viac motivovaný,“ vyhlásil skúsený futbalista.

Pre Kornela Salátu je v týchto chvíľach oporou aj manželka, s ktorou sa v júni vzali. „Manželka mi pomáha najlepšie, ako vie. Po operácii budem jej pomoc potrebovať ešte viac. Do manželského zväzku sme vstupovali s tým, že vedela, čo prináša život futbalistu. Žiaľ, patria k nemu aj zranenia. Verím, že to všetko spoločne zvládneme,“ uzavrel 40-násobný slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev sveta 2010 a majstrovstiev Európy 2016.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.