Úvod Správy Fortuna liga Greif odolal ostreľovaniu a vychytal triumf v derby

Greif odolal ostreľovaniu a vychytal triumf v derby

Dominikovi Greifovi sa v derby proti Trnave opäť darilo a výrazne prispel k nášmu cennému víťazstvu.

Súboj mladých brankárov v derby dopadol pomerne jednoznačne v prospech nášho Dominika Greifa. Stále len 20-ročný Bratislavčan vyžaroval pokojom, istotou a v 88. minúte zachránil víťazstvo skvelým zákrokom pri šanci Briganta. V Trnave sa mu chytalo dobre a to aj napriek tomu, že domáci fanúšikovia doňho v druhom polčase hádzali nožíky a zapaľovače.

Dominik Greif už pred zápasom vyhlásil, že proti Trnave sa mu už na mládežníckej úrovni vždy darilo. V Trnave na jar vychytal triumf 3:0 a ako víťaz odchádzal z ihriska aj teraz. Rozšíril tak svoju úspešnú bilanciu proti tomuto súperovi. „Je skvelé, že opäť môžem skonštatovať, že sa mi v Trnave darilo (úsmev). Myslím si, že som v tímu niektorých situáciách pomohol, na to tam predsa som. Škoda, že som v závere prišiel o čisté konto po takej hlúpej situácii. Nevadí, vyhrali sme a z toho sa veľmi tešíme,“ povedal Dominik Greif bezprostredne po zápase.

Lietali nožíky i zapaľovače

Najťažšie chvíle prežíval náš brankár v závere zápasu, keď sa stupňovala snaha Spartaka ešte niečo urobiť s výsledkom. „Domino“ kľúčové situácie ustál. Snáď najdôležitejší zákrok predviedol v 88. minúte, keď zmaril vyloženú šancu Briganta a udržal belasým tri body. „Posledných 20-25 minút nebolo z našej strany dobrých. Z chalanov som cítil nervozitu, snažil som sa ich upokojiť a napokon sme to zvládli. Čo sa týka šance Briganta, tak neviem, či to bola tutovka. Možno to tak z tribúny vyzeralo, ale Brigant už bol dosť v uhle. Ja som sa snažil vykryť priestor, aby ma neprestrelil a vyšlo mi to,“ usmial sa náš brankár, pre ktorého bol druhý polčas náročný nielen po stránke viacerých zákrokov. Zo strany trnavských priaznivcov si „užil“ svoje. „V druhom polčase ma z tribúny, kde boli domáci priaznivci, minulo zopár nožíkov a zapaľovačov. Bohužiaľ, aj to tu k tomu zjavne patrí,“ pokrútil Greif hlavou.

Pokojný a koncentrovaný

V ťažkých zápasoch sa mladým hráčom občas „roztrasú“ nohy, Dominik však v bráne pôsobil pokojne a bez náznakov nervozity. Naozaj bol vnútorne tak pokojný, alebo bol nervóznejší než počas „bežného“ zápasu? „Ja som tým známy, že v bráne vyzerám, akoby ma to nebavilo (smiech). Počas každého zápasu sa koncentrujem rovnako a je jedno, či je to prípravný duel, derby alebo reprezentačný zápas. Vždy sa snažím odviesť maximum a byť maximálne sústredený. Asistent trénera Vladimir Radenkovič mi vždy pred zápasom a cez prestávku prízvukuje, aby som bol sústredený na ten najvyšší možný bod.“

Noví hráči zapadli výborne

Belasí v Trnave rozhodli o víťazstve už v prvom polčase, počas ktorého Trnavu jasne prevýšili. Okrem dvoch gólov mali aj ďalšie šance, pričom domáci boli až na priamy kop Čanturišviliho, pri ktorom Greif zakročil, neškodní. Slovanisti ukázali smer, ktorým sa môžu uberať. „Určite rozhodol už prvý polčas. Prezentovali sme sa v ňom hrou, ktorú sme naposledy predviedli asi proti Lyngby v prvom zápase. Toto víťazstvo je psychologicky veľmi dôležité a predstavuje vzpruhu do ďalších duelov. Potvrdili sme, že vieme hrať futbal a zvládame reagovať na kritiku. Noví hráči, ktorí dnes nastúpili, výborne zapadli do kolektívu a priniesli kvalitu, hrali výborne. Som presvedčený, že to bude z našej strany lepšie a lepšie,“ uzavrel Dominik Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.