Úvod Správy Fortuna liga Rabiu nadšený z víťazného debutu, Holman vďačný Vittekovi

Rabiu nadšený z víťazného debutu, Holman vďačný Vittekovi

Debutanti Ibrahim Rabiu a Dávid Holman boli výraznými postavami víťazného derby v Trnave.

Pred dôležitým zápasom na pôde Trnavy sa tréner Ivan Vukomanovič odhodlal k odvážnemu ťahu. Do základnej zostavy postavil hráčov, ktorí dovtedy neodohrali za Slovan ani minútu. Napriek faktoru nezohratosti, ktorý sa časom stratí, patrili Ibrahim Rabiu a Dávid Holman k najlepším mužom na trávniku. Ukázali vysokú kvalitu a pre hru Slovana budú veľkým prínosom.

Rabiu: Na úvod to bolo fajn, teším sa z víťazstva

Ibrahim Rabiu nastúpil v stredovej dvojici s Joerim de Kampsom. Operoval na veľkom priestore, zbiehal si po loptu dozadu, no zároveň rozdával lopty spoluhráčom do ofenzívy. Hral presne to, čo mu najviac vyhovuje – stredového hráča s voľnosťou pohybu po veľkom priestore. „Najradšej mám slobodu v strede ihriska a dostatok priestoru, ktorý môžem využívať. Veľmi rád prepínam z defenzívnej činnosti do podpory ofenzívy. V Trnave som sa snažil zastavovať akcie súpera a zároveň konštruktívne zakladať naše útoky,“ povedal Ibrahim Rabiu po stretnutí.

„Ibi,“ ako Rabia prezývajú spoluhráči, nastúpil po dlhšej dobe, okamžite však ukázal svoje futbalové kvality. Snáď najzaujímavejší je pokoj, aký z Rabia vyžaruje. V najexponovanejšom priestore v strede ihriska, kde sa odohrá najviac súbojov, vie s pokojom vyriešiť aj nepríjemné situácie a vždy sa snaží konštruktívne rozohrať. „Hral som po dlhšej dobe, čo som trochu cítil, no snažil som sa odviesť maximum a myslím si, že na úvod to z mojej strany bolo fajn. Toto je však len začiatok, musím zabrať viac,“ vyhlásil 26-ročný Nigérijčan.

Rabiu na Slovensku už pôsobil, takže vie, v čom spočíva prestíž zápasu medzi Slovanom a Trnavou. Zo zisku troch bodov a zároveň svojho návratu na ihrisko sa tešil. „Som veľmi šťastný, že som sa po prekonaní zdravotných ťažkostí vrátil na ihrisko. Tri body sú pre nás veľmi dôležité. Hrali sme tímovo a podľa inštrukcií trénera,“ uzavrel Rabiu.

Holman: Vedel som, čo derby pre Slovan znamená

Druhým debutantom v belasom drese bol ofenzívny stredopoliar Dávid Holman, ktorý s mužstvom prvýkrát trénoval v stredu. V aktuálnej sezóne však odohral päť ligových duelov za svoj bývalý klub, takže do Slovana už prišiel rozohraný a kvalitne fyzicky pripravený. „Bolo pre mňa cťou nastúpiť v tomto zápase. Naštudoval som si, že Slovan proti Trnave je to najväčšie derby na Slovensku. V Maďarsku som zažil derby ako hráč Ferencvárosu proti Újpestu, takže som vedel, čo asi môžem očakávať. Hralo sa vo výbornej atmosfére a bol to kvalitný zápas, v ktorom sme boli lepší než súper. Vyhrali sme zaslúžene,“ povedal maďarský stredopoliar.

Holman nastúpil v rozostavení 4-2-3-1 ako podhrotový hráč. Ofenzívnej hre dodal potrebnú myšlienku, niekoľkokrát výborne vysunul na ľavom krídle Čavriča či vpredu Mareša. V prvom polčase zároveň pripravil tutovku Filipovi Hološkovi, keď unikol po pravom krídle a faulovaný stihol prihrať do šestnástky. Holman ukázal svoj potenciál byť tvorcom hry belasých. „Mal som od trénera pokyny, čo mám na ihrisku robiť a ako sa pohybovať. Veľmi dobre fungovala spolupráca s mojimi spoluhráčmi v útoku, ktorí si nabiehali do voľných priestorov. Postupom času sa súhra medzi nami bude len zlepšovať.“

Ako sme už spomínali v rozhovore počas týždňa, Dávid je dobrý kamarát s Róbertom Vittekom, s ktorým spoločne pôsobili v Debrecíne. Dal mu „Viťo“ nejaké rady pred derby? „Áno, počas celého týždňa mi veľmi pomohol a som mu za to vďačný. Povedali sme si niečo o derby, dal mi nejaké tajné tipy (smiech). Sme dobrí priatelia a verím, že si spolu zahráme aj priamo na ihrisku v súťažnom zápase,“ uzavrel 24-ročný rodák z Budapešti.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.