Úvod Správy Fortuna liga Hološko: Gólová premiéra na Slovensku v najlepšom možnom okamihu

Hološko: Gólová premiéra na Slovensku v najlepšom možnom okamihu

Filip Hološko bol jednou z ústredných postáv víťazného derby v Trnave.

V každom zápase nabehá kilometre, nevypustí súboj a naplno pracuje pre kolektívny úspech. Počas týždňa sebakriticky priznal, že sa od neho čakajú góly, ktoré zatiaľ neprichádzali. Veril, že tvrdou prácou sa k presnému zásahu dopracuje a podarilo sa mu to už dnes v Trnave. Filip Hološko dal svoj prvý ligový gól na Slovensku v tom najlepšom možnom okamihu.

Otvoril ním cestu Slovana za zaslúženým víťazstvom na pôde nášho najväčšieho rivala. „Som rád, že sa mi po štyroch zápasoch podarilo skórovať, už som na to čakal. Veril som, že ak budem pokračovať v tvrdej drine, tak gól príde. Stalo sa tak v najlepšom možnom okamihu, v najväčšom derby v Trnave. Radosť po góle a hlavne zisku troch bodov je obrovská,“ rozhovoril sa Filip Hološko po zápase. Eufória medzi belasými bola po zápase veľká. Za všetko hovoril Jakub Mareš, ktorého radostný pokrik "Joooo" sa ozýval útrobami trnavského štadióna. Na strane druhej, pri kabíne Spartaka, zase panovalo ticho...

Napálil loptu a tá prepadla do siete

Filip v Trnave otvoril skóre duelu v 27. minúte. Ťažil z peknej akcie, do ktorej sa zapojili Dávid Holman, Jakub Mareš i Boris Sekulič. „Narazil som si loptu pätičkou z prvého dotyku a Jakub Mareš následne preniesol akciu na pravé krídlo. Ja som bežal do šestnástky. Videl som, že ku mne letí center, tak som si urobil akože krok, aby som zmiatol obrancu. Prebral som si loptu na prsia, potom mi však lopta trochu skĺzla a nebolo ľahké ju skrotiť. Snažil som sa to napáliť pravačkou, brankárovi to vypadlo a prepadlo do siete. Nebol to gól z kategórie najkrajších, no to je úplne jedno. Každý gól sa počíta a všetky si vážim rovnako.“

Po zápase prišiel bez dresu

Radosť šťastného strelca bola očividná. Filip spolu s tešiacimi sa spoluhráčmi bleskovo prebehol až na poliacu čiaru. Aj z očí sa mu po stretnutí zračilo, že mu na derby zápase veľmi záležalo. „Viem, čo pre našich fanúšikov derby znamená a chceli sme im dopriať radosť z víťazstva. Na tribúnach som mal veľa známych i rodinných príslušníkov. Asi nikdy som nepýtal toľko lístkov (smiech). Bol medzi nimi aj kamarát Jozef Kováč, s ktorým som individuálne trénoval po príchode do Slovana, pretože som od prípravy naskočil neskôr. Aj touto formou mu za to ďakujem a teším sa, že na vlastné oči videl môj prvý presný zásah v domácej lige,“ vyhlásil Hološko, ktorý z ihriska zišiel nadšený, no v chladnom večeri bez hráčskeho dresu. „Dres som dal fanúšikovi Slovana, ktorý ma oň poprosil,“ usmial sa Filip.

Pochvala Marešovi i Čavričovi

O kvalitách hráča, ktorý dával góly v Turecku i Austrálii, neradno pochybovať. Jeho útočný partner Jakub Mareš počas týždňa vyhlásil, že Hološkovi to za tvrdú drinu a správny prístup k zápasom čoskoro padne do siete. Jakub sa akoby zahral na proroka. „V útoku si všetci navzájom prajeme. Ja sa dnes teším aj za Čavru (Aleksandar Čavrič, pozn. red.), ktorý tiež skóroval a rovnako ako ja to už potreboval. Jakub Mareš je podľa mňa najlepší útočník celej ligy a myslím si, že to bude aj naďalej dokazovať,“ pochválil Hološko svojich spoluhráčov. Ofenzívna formácia dnes fungovala naozaj výborne – Čavrič po dlhom šprinte z ľavej strany skóroval, Mareš prispel k prvému gólu a neustále bojoval a Holman hre dodal potrebnú kreativitu a myšlienku. Tento ofenzívny štvorlístok má potenciál pomôcť belasým k napĺňaniu vysokých cieľov.

Víťazstvá v derby sú najkrajšie

Derby sa hralo v dobrej atmosfére pred viac než 8500 divákmi. Triumf Slovana bol podľa obrazu hry i počtu vyložených šancí zaslúžený. Slovan v Trnave neprehral piatykrát v rade a nadviazal na aprílový triumf 3:0. Historická bilancia sa s 59 víťazstvami zo 137 derby ešte viac naklonila na stranu najúspešnejšieho slovenského klubu. „Oživili sa mi spomienky z Turecka, keď som sa ako hráč Besiktasu radoval z víťazstiev nad Fenerbache či Galatasarayom. Víťazstvá v derby sú najkrajšie, je to výborný pocit. Máme jedenásť bodov, stiahli sme stratu na Trnavu, no tento zisk musíme potvrdiť doma proti Podbrezovej. Myslím si, že divákom sme dnes spolu so Spartakom pripravili pekný futbalový zážitok. Hralo sa vo výbornej atmosfére,“ uzavrel Filip Hološko.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.