Úvod Správy Niké liga Víťazstvo v derby je veľmi dôležité a chutí výborne

Víťazstvo v derby je veľmi dôležité a chutí výborne

Hodnotenie trénera Ivana Vukomanoviča po zápase 5. kola Fortuna ligy 2017/18 FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: „Na derby sme sa veľmi dobre pripravili. Chalani v prvom polčase ukázali cestu, akou sa chceme uberať. Hrali sme pekne, kombinačne, súpera sme prevýšili a dali dva góly. V prvom polčase sme urobili potrebný rozdiel. Do tímu veľmi dobre zapadli novici Holman i Rabiu. Treba si však uvedomiť, že hráči ako Holman, Rabiu, Božikov či Chouchoumis k nám prišli v rozdielnom čase a trénovali s nami len niekoľkokrát, čo sa ukázalo na ich kondičnej pripravenosti. Po striedaní Rabia a Holmana sme trochu stratili kvalitu a kontrolu v strede poľa. Napriek tomu sme mohli pridať tretí gól. Nestalo sa, inkasovali sme, no víťazstvo sme dokázali udržať, čo ma veľmi teší. Počas prestávky sme stiahli Joeriho de Kampsa, ktorý počas posledných dvoch dní cítil menšie problémy a dnes absolvoval dve terapie. Napriek tomu ukázal charakter, chcel hrať, no občas bol neskoro v súbojoch a už mal na konte žltú kartu. Nechceli sme riskovať, že by v druhom dejstve videl druhú kartu, preto sme ho vystriedali za čerstvého hráča. Toto víťazstvo je dôležité a teším sa za každého fanúšika Slovana i hráčov. Na chalanov som hrdý, ukázali správnu motiváciu a charakter. Opäť sme vyhrali v derby, takýto triumf chutí výborne."

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Slovan mal k dispozícii svoju najlepšiu zostavu v sezóne a do zápasu vstúpil výborne. Ukázali sme príliš veľa rešpektu a nervozity. Urobili sme niekoľko chýb, no súper hral naozaj dobre. Je pozitívne, že v druhom polčase som od hráčov videl charakter a bojovnosť. S trochou šťastia sme mohli získať bod, no nestalo sa. Musíme ísť ďalej a pokračovať v našej práci."

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.