Úvod Správy Fortuna liga Pred derby zdravé napätie a veľké očakávanie

Pred derby zdravé napätie a veľké očakávanie

Dominik Greif sa už nemôže dočkať 137. derby so Spartakom Trnava.

Sobotňajšie derby (výkop o 18.30 h) bude špecifické aj súbojom dvoch mladých brankárov. Za Slovan i Trnavu chytajú  brankári, ktorí sú v začiatkoch svojej seniorskej kariéry. Dominik Greif má oproti Trnavčanovi Vantrubovi o niečo viac ligových skúseností a v derby už raz chytal. V apríli zneškodnil niekoľko vyložených šancí Spartaka a prispel k pamätnému víťazstvu 3:0...

Derby – to je najprestížnejší zápas na slovenských ligových trávnikoch a veľmi dôležitý duel pre každého slovanistu. Dominik Greif, ktorý je rodený Bratislavčan a v Slovane chytá od svojich jedenástich rokov, vníma derby špeciálne. „Pre nás všetkých je to špeciálny zápas. Ja ako rodený Bratislavčan a odchovanec klubu vnímam derby prestížne. V derby chceme samozrejme vyhrať, ukázať dobrú hru a aspoň trochu si udobriť fanúšikov po dvoch nevydarených ligových zápasoch,“ povedal Dominik Greif pred derby.

Sú posledné hodiny pred 137. derby pre Dominika Greifa iné, než pri "bežnom" ligovom zápase? „Človek pred takýmto zápasom cíti zdravé napätie. Na jednej strane sa neviete dočkať zápasu, na strane druhej pociťujete malú nervozitu. Ja sa na tento duel veľmi teším.“ 

Proti Trnave sa mu darí

Dominik Greif chytal v aprílovom derby, ktoré sme v Trnave jasne ovládli a vyhrali rozdielom triedy 3:0. V prvom polčase predviedol tri špičkové zákroky, trnavských strelcov privádzal do zúfalstva. Na Trnavu má  dobré spomienky a proti nášmu najväčšiemu rivalovi sa mu darilo už v mládežníckych kategóriách. „Mne sa proti Trnave počas celej mojej kariéry, ak svoje futbalové pôsobenie tak môžem nazvať, darí. Aj v apríli sa mi tam chytalo veľmi dobre a na zápas mám príjemné spomienky. Ak by sa teraz zopakoval podobný scenár, bol by som veľmi rád,“ povedal náš mladý brankár.

Derby nemá favorita

Už dlho sa nestalo, aby pred derby boli obe mužstvá na čelných priečkach tabuľky. Poradie po štyroch kolách ešte nie je úplne smerodajné, no Spartak zatiaľ ani raz nezaváhal a pod novým trénerom Nestorom El Maestrom vedie ligovú súťaž. Belasí sú tretí a ak v derby vyhrajú, priblížia sa Trnave na rozdiel jedného bodu. „Je to derby, takže tam vôbec nehrá rolu momentálna forma alebo posledné výsledky. Myslím si, že derby bude hlavne o súbojoch, trpezlivosti, pevnej obrane a využívaní šancí. V takýchto zápasoch rozhodujú detaily.“

Chceme zvíťaziť nad najväčším rivalom

Belasí dnes absolvovali klasickú tréningovú jednotku. S mužstvom trénoval aj Ibrahim Rabiu, ktorého zdravotný stav sa postupne zlepšuje. „Snažíme sa utužiť kolektív, aj tomu sme sa dnes venovali na tréningu. Prišli noví chalani, potrebujeme, aby čo najrýchlejšie zapadli a vedeli, čo to znamená hrať za Slovan derby proti Trnave," povedal talentovaný brankár.

Derby sa nezadržateľne blíži a náš mladý brankár sa naň veľmi teší. „V každom zápase idem na sto percent, no v derby to bude niečo špeciálne. Verím, že nás prídu podporiť aj naši fanúšikovia, ich podpora bude pre nás veľmi dôležitá. My sa im ju pokúsime vrátiť víťazstvom nad najväčším rivalom,“ uzavrel Dominik Greif.  

Dominik ešte pred derby prijal výzvu od trnavského brankára Martina Vantrubu v Skill Challenge. Vo výzve mali obaja brankári za úlohu trafiť zo šestnástky do figurín umiestnených v strede ihriska. Súboj medzi Greifom a Vantrubom sa skončil zmierlivo 1:1.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava prehral v Kuopiu po penaltovom rozstrele.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.