Úvod Správy Aktuality Prichádza ofenzívny stredopoliar Dávid Holman

Prichádza ofenzívny stredopoliar Dávid Holman

ŠK Slovan Bratislava podpísal štvorročnú zmluvu s ofenzívnym stredopoliarom Dávidom Holmanom.

Belasí získali významnú posilu do útočnej formácie. Z maďarského Debrecínu prichádza 24-ročný ofenzívny stredopoliar Dávid Holman. Najnovšia posila Slovana bude pripravená zasiahnuť už do sobotňajšieho derby v Trnave. Holman bude v Slovane nosiť dres s číslom 27.

Vedenie klubu v posledných hodinách dotiahlo prestup Dávida Holmana z Debrecínu do Slovana Bratislava. Holman je typický „špílmacher“ a hráva na poste ofenzívneho stredopoliara. Naposledy pôsobil v Debrecíne, kde patril medzi opory mužstva. Za sezónu a pol si tam pripísal 52 štartov s bilanciou desať gólov a osem asistencií.

Slovan získal Holmana z Debrecínu za 615 000 Eur, celková suma transferu po zahrnutí všetkých výdavkov činí 700 000 Eur.

„Získavame cennú posilu do našej ofenzívnej formácie. Dávid je kreatívny a veľmi inteligentný futbalista a očakávame, že sa stane tvorcom našej hry. Má výbornú kopaciu technicku, dobré fyzické predpoklady a hlavne myšlienku, ktorú dokáže v zápase realizovať. Môže byť obrovským prínosom pre našu ofenzívnu činnosť. Sledovali sme ho uplynulého polroka, záujem sme prejavili už pred sezónou, no vtedy sa transfer ešte nepodarilo zrealizovať. Vo svojom poslednom klube patril medzi opory a pravidelne hrával. Rokovania o jeho prestupe preto neboli jednoduché a trvali pomerne dlho. O Dávida malo záujem viacero klubov a nás teší, že sa nám ho podarilo dotiahnuť do Slovana. Dnes sme s ním podpísali 4–ročnú zmluvu. Dávida v Slovane vítam a verím, že s Ibrahimom Rabiom vytvoria veľmi silnú dvojicu v strede poľa,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Dávid Holman hráva na poste ofenzívneho stredopoliara. Vyznačuje sa technickou zdatnosťou, kreativitou a schopnosťou založiť útočnú akciu svojho mužstva. V najvyššej maďarskej lige debutoval ako 19-ročný v drese Ferencvárosu Budapešť. Vo Ferencvárosi pôsobil do roka 2014. Celý rok 2015 strávil v poľskom Lechu Poznaň, ktorému dvoma gólmi pomohol k zisku majstrovského titulu.

Od začiatku roka 2016 hral Holman v najvyššej maďarskej súťaži za Debrecín. V drese tohto klubu pravidelne nastupoval v základnej zostave, počas sezóny a pol si pripísal 52 štartov s bilanciou desať presných zásahov a osem gólových asistencií. S Debrecínom sa v sezóne 2015/16 radoval z primátu vicemajstra Maďarska.

Holman reprezentoval Maďarsko v mládežníckych kategóriách, za výbery do 19 a 21 rokov odohral 9 duelov a dal v nich tri góly. 

V prebiehajúcom ročníku 2017/18 odohral všetkých päť ligových duelov Debrecínu, v každom figuroval v základnej zostave. Fyzicky je tak plne pripravený naskočiť do rozbehnutej sezóny už ako nová posila ŠK Slovan Bratislava.

 

Vizitka Dávida Holmana:

Krajina: Maďarsko

Dátum narodenia: 17. marca 1993

Výška: 188 cm

Post: ofenzívny stredopoliar

Kluby: Vác (HUN), Ferencváros (HUN), Lech Poznaň (POL), Debrecín VSC (HUN)

Reprezentácia: Maďarsko U21, Maďarsko U19 (celkom 9 štartov/3 góly)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Odvetný zápas s Milsami Orhei je na programe vo štvrtok 19. júla o 18:30.
Tehelné pole sa každým dňom približuje k svojej finálnej podobe.
Čo odznelo na tlačovej konferencii pred odvetou s Milsami Orhei...

Neprehliadnite

Odvetný zápas s Milsami Orhei je na programe vo štvrtok 19. júla o 18:30.
Tehelné pole sa každým dňom približuje k svojej finálnej podobe.
Zabezpeč si permanentku na novú sezónu a získaj predkupné právo na Tehelné pole aj exkluzívnu prehliadku nového štadióna.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.