Úvod Správy Niké liga Marešova gólová paráda priniesla len bod

Marešova gólová paráda priniesla len bod

ŠK Slovan Bratislava remizoval s Dunajskou Stredou 1:1.

Belasí v 4. kole Fortuna ligy remizovali v šlágri s Dunajskou Stredou 1:1. Slovan poslal do vedenia krásnym gólom Jakub Mareš, za DAC odpovedal Erik Pačinda. Slovan je v tabuľke so ziskom ôsmich bodov na treťom mieste.

Tréner Ivan Vukomanovič pristúpil k zmene rozostavenia, Slovan nastúpil v štýle 4-2-3-1, pričom v stopérskej dvojici debutoval v základe Vasil Božikov. Už v 5. min mohli ísť belasí do vedenia. Damnjanovič bol v dobrej pozícii na pravom kraji šestnástky, skúsil strelu k bližšej žrdi, no Macej zakročil. Zakrátko sa predviedol Greif, ktorý zneškodnil vyloženú príležitosť Pamboua. Ivan Vukomanovič musel už po jedenástich minútach nútene striedať, Kornela Salátu nahradil Milan Rundič. V 13. min zaváhal Živkovič pri odkope a ponúkol loptu do šestnástky Marešovi, ten však volejom z prvej nemieril presne. Hralo sa najmä v strede poľa, vpredu bol Slovan o niečo nebezpečnejší než súper. V 24. min vyšla belasým krídelná akcia, keď Chouchoumis potiahol loptu a prihrávkou pod seba našiel v pokutovom území de Kampsa. Joeri napálil z prvej, žiaľ, mieril len do bočnej siete. Silné chvíle belasých prišli na rozmedzí 39. – 40. minúty. Najprv po štandardke hlavičkoval Hološko na zadnej žrdi a obranca DAC v poslednej chvíli zachránil prekonaného Maceja. Zdalo sa, že Davis loptu zasiahol rukou, no penalta sa nepískala. Nasledoval rohový kop, po ktorom sa lopta odrazila na stred šestnástky k Božikovovi. Ten vystrelil z prvej a tesne minul ľavú žrď. V nadstavenom čase ešte de Kamps skúsil šťastie z priameho kopu, Macej však loptu kryl.

V druhom polčase pohrozili ako prví hostia, Vida mieril z otočky nad bránu. Belasí predviedli peknú akciu v 52. min, Sekulič našiel centrom na zadnej žrdi Mareša, ktorý to skúsil volejom z ostrého uhla. Jeho pokus vôbec nebol márny, Macej loptu vyboxoval nad seba a odtiaľ na hornú sieť. Pri ďalšej akcii už to vyšlo. Chouchoumis potiahol útok po pravom krídle a cez Sekuliča sa lopta dostala na kraj šestnástky k Marešovi. Ten sa obtočil okolo obrancu a nádhernou krížnou strelou vymietol pravú šibenicu, Macej na loptu nemal šancu dosiahnuť – 1:0. Radosť belasých vydržala len desať minút. DAC v 62. min podnikol rýchly brejk, na jeho konci bol Pačinda, ktorý prudkou krížnou strelou prekonal Greifa – 1:1. Hra následne dostala spád, no obrany pracovali pozorne a šance prichádzali len zriedka. V 77. min striedajúci Droppa napriahol spoza šestnástky, jeho pokus mal dobré parametre, no Macej stihol vyboxovať pred seba. V pokutovom území DAC bolo horúco aj po dobrom centri Droppu, lopta po zásahu obrancu hostí smerovala na roh. V závere boli belasí aktívnejší, no Maceja už neprekonali a tak sa v šlágri zrodila remíza 1:1.

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)

Góly: 52. Mareš – 62. Pačinda

Žlté karty: 44. Savičevič, 90. Sekulič – 57. Pambou, 67. Kalmár, 72. Živkovič, 86. Huk

Rozhodovali: Hrčka – Benko, Weiss

Návšteva: 3022 divákov

Slovan: Greif – Sekulič, Saláta (11. Rundič), Božikov, Chouchoumis – de Kamps, Savičevič (73. Droppa) – Hološko, Damnjanovič, Čavrič (84. Šefčík) – Mareš

Dunajská Streda: Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis (46. Koštrna) – Ljubičič – Pačinda, Ľupták, Pambou, Vida (55. Kalmár) - Šafranko (74. Čmelík)