Úvod Správy Niké liga Mareš: Zápas s DAC bude mať náboj

Mareš: Zápas s DAC bude mať náboj

Jakub Mareš v rozhovore pred zápasom s Dunajskou Stredou.

V nedeľu o 18.30 h vyzvú belasí tradičného rivala z Dunajskej Stredy. Na zápas sa pripravuje aj útočník Jakub Mareš, ktorý dal v tejto sezóne vo všetkých súťažiach už osem gólov. V predchádzajúcom ročníku skóroval ešte ako hráč Ružomberka aj do siete DAC a tento kúsok by v nedeľu rád zopakoval.

Zápas s Dunajskou Stredou sľubuje zaujímavé futbalové predstavenie. Oba tímy zatiaľ získali sedem bodov a sú na čelných priečkach tabuľky. Nedeľňajší duel sľubuje aj vysokú mieru emócií. Belasí majú DAC čo vracať, keď naposledy na Žitnom ostrove prehrali po góle z nadstaveného času. Fanúšikovia Slovana navyše boli po neadekvátnom zásahu usporiadateľskej služby už v prvom polčase vytlačení zo štadióna.

„Viem, že najväčším rivalom Slovana je Trnava a hneď potom nasleduje Dunajská Streda. Je to blízko od Bratislavy, medzi klubmi panuje rivalita a zápasy majú väčší náboj. My sme pred týždňom stratili dva body v Senici a teraz ich chceme späť. Proti DAC treba podať stopercentný výkon a hrať srdcom. Chceme, aby tri body zostali v Bratislave,“ povedal Jakub Mareš.

Bude to súbojový zápas

Zápasy s DAC sú vždy emotívne a taktiež súbojové. V predchádzajúcej sezóne sme tohto súpera doma zdolali 3:2 a 1:0, oba triumfy však boli doslova vybojované a rozhodujúce góly padli až v závere duelu. Súbojovým štýlom hry s pevnou defenzívou sa Dunajská Streda prezentuje aj v tejto sezóne pod vedením talianskeho trénera Marca Rossiho. „DAC hrá všetko cez súboje a fyzickú prípravu. Ak sa im dokážeme vyrovnať po fyzickej stránke, tak po tej futbalovej ich pevne verím prevýšime."

Body dôležitejšie než góly

Jakub Mareš má na Dunajskú Stredu príjemné spomienky. V poslednom kole sezóny 2016/17 ešte ako hráč Ružomberka strelil do siete DAC nádherný gól. „Podarilo sa mi dať pekný gól, takže spomienky na tohto súpera sú pekné. Je to však už minulosť, teraz nás čaká nový zápas, ktoré bude oveľa ťažší. Samozrejme, nebránil by som sa, ak by sa mi znovu podarilo skórovať,“ vyhlásil 30-ročný český útočník, ktorý je so štyrmi gólmi zatiaľ najlepším strelcom Fortuna ligy. „Zatiaľ mi to padá, čo ma teší. Potrebujeme však získavať body, tie sú oveľa dôležitejšie než moje góly.“

Splniť si povinnosť

Belasí počas týždňa vyhrali v domácom pohári v Nových Zámkoch (2:0), Dunajská Streda uspela v Ivanke pri Dunaji (3:1). „Vyhrať v Nových Zámkoch bolo povinnosťou. Teraz je našou povinnosťou dať doma sto percent v súboji s tradičným rivalom a urobiť maximum pre víťazstvo,“ uzavrel Jakub Mareš.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.