Úvod Správy Slovnaft Cup Valach pri debute s nulou: Vážim si príležitosť

Valach pri debute s nulou: Vážim si príležitosť

Frederik Valach pri svojom prvom súťažnom zápase za A-mužstvo vychytal čisté konto.

Slovanisti úspešne začali cestu za obhajobou víťazstva v Slovnaft Cupe. Prvú prekážku, ktorou boli treťoligové Nové Zámky, preskočili bez väčších ťažkostí. Pozitívami boli nielen dva presné zásahy po pekných kombinačných akciách, ale aj nula na konte inkasovaných gólov.

Výraznou mierou sa o ňu pričinil debutant Frederik Valach. Jeden z  talentov našej brankárskej školy a slovenský mládežnícky reprezentant od začiatku sezóny trénuje s prvým tímom. V Nových Zámkoch dostal premiérovo šancu v súťažnom zápase. Chopil sa jej bravúrne. „Vážim si, že som dostal príležitosť chytať v pohárovom zápase. Verím, že som ju dobre využil. Budem tvrdo pracovať, aby som ju dostal opäť. Čisté konto je určite premiérou podľa predstáv,“ usmieval sa po stretnutí Frederik Valach. Čaká ho za nulu zápisné do kasy? „Uvidíme, čo povedia starší hráči, ktorí majú zápisné na starosti,“ šalamúnsky odpovedal jeden z najmladších členov kabíny. Starší futbalisti po zápase so smiechom hovorili, že Valacha poplatok určite neminie...

Náročný zápas pre brankára

Náš mladý brankár sa najviac zapotil pri dvoch šanciach domácich. V prvom dejstve na dvakrát zlikvidoval prudký volej Lovsku a v závere vyrazil hlavičku Ešeka z bezprostrednej blízkosti. Zároveň bol istý pri centrovaných loptách, ktoré domáci často posielali do našej šestnástky. Priamych zákrokov Valach veľa nemal, o to bolo náročnejšie udržať koncentráciu. „Takéto zápasy sú pre brankára náročné. Treba si dávať pozor na akékoľvek detaily, pretože slabší súper môže zahroziť z hocičoho. Určite sa chytalo ťažšie, než keď na vás každých päť minút ide strela. Domáci vysoko napádali, stále posielali centrované lopty, no dokázal som si s nimi poradiť. Zápas nám celkovo vyšiel, veľmi dôležité boli rýchle góly, ktorými sme nalomili súpera,“ povedal 18-ročný brankár, ktorý priznal, že pred zápasom bola aj trochu tréma. „Mal som takú menšiu trému, no po rozcvičke sa to rozplynulo. Tréner brankárov Pavol Hrnčiarik aj kolega Domino Greif ma motivovali. Oni vedia, ako na to, neodpustia si ani trochu zábavy,“ usmial sa Valach.

Slovan mal v hľadisku podporu

V Nových Zámkoch poňali súboj so Slovanom ako „Zápas roka,“ čomu zodpovedala aj atmosféra. Na maličký štadión v tesnom susedstve sídliska si našli cestu viac než dve tisícky divákov. Najúspešnejší slovenský klub má v tomto regióne silnú fanúšikovskú základňu. V sektore vyhradenom pre hostí bolo približne 40 fanúšikov Slovana, ktorí podporovali našich futbalistov. Za zmienku stojí aj korektné správanie domáceho publika, ktoré vytvorilo žičlivú atmosféru pre oba tímy. „Mne sa pred touto kulisou chytalo veľmi dobre. Ďakujeme aj našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť a fandili naozaj perfektne,“ vyhlásil Frederik Valach, ktorý bol po zápase obletovaný domácimi priaznivcami. Tí chceli na pamiatku fotky či podpisy.

Tréningy s áčkom sú cťou

Frederik Valach je súčasťou reprezentácie do 19 rokov, predtým chytával aj za reprezentačné výbery do 15, 16 i 17 rokov. Od novej sezóny trénuje s A-mužstvom a s Dominikom Greifom a Tomášom Rybárom tvoria veľmi mladý brankársky triumvirát. „Tréningy s áčkom ma výrazne posunuli dopredu. Trénovať s hráčmi ako Filip Hološko či Kornel Saláta je pre mňa česť. Chcem sa udržať v reprezentácii a naďalej futbalovo napredovať,“ uzavrel Frederik Valach.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.