Úvod Správy A-tím Cesta za obhajobou pohára sa začína v Nových Zámkoch

Cesta za obhajobou pohára sa začína v Nových Zámkoch

Slovanisti sa v 2. kole Slovnaft Cupu predstavia v utorok o 17.30 h v Nových Zámkoch.

ŠK Slovan Bratislava v utorok začína cestu za obhajobou víťazstva v domácej pohárovej súťaži. Belasí vstúpia do Slovnaft Cupu 2017/18 v Nových Zámkoch, ktoré hrajú v III. lige západ. Úvodný výkop je naplánovaný na 17.30 h, zápas naživo odvysiela Slovenský futbalový zväz prostredníctvom svojho kanála na youtube.

Naši futbalisti vstúpia do ďalšej edície domácej pohárovej súťaže ako jej obhajcovia, keď vo finále Slovnaft Cupu 2016/17 zdolali Skalicu 3:0. Prvým súperom budú Nové Zámky, ktoré pôsobia v III. lige západ. Náš súper do druhého kola prešiel cez Dvory nad Žitavou, kde vyhral vysoko 6:0. „Naším cieľom je postúpiť do ďalšieho kola. Duel v Nových Zámkoch zároveň vnímam ako príležitosť odčiniť nevydarený zápas v Senici. Od hráčov očakávam adekvátnu reakciu. Hráme proti súperovi z nižšej súťaže, no musíme sa mať na pozore, čo dokazuje aj minuloročný súboj z rovnakej fázy pohára vo Vranove, kde sme uspeli až v penaltovom rozstrele. Takejto dráme sa chceme vyhnúť,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič.

Belasí do Nových Zámkoch pocestujú bez viacerých zranených hráčov. „Rovnako ako v Senici, ani teraz nemôžeme počítať s Ibrahimom Rabiom, Františkom Kubíkom a Róbertom Vittekom. Pozitívne je, že Vittek už začal trénovať a je možné, že bude k dispozícii na ligový duel s DAC. V Nových Zámkoch nenastúpi Aleksandar Čavrič, ktorý počas víkendu absolvoval menší chirurgický zákrok na nohe. Pre chorobu bude chýbať Samuel Antálek a kvôli problémom s kolenom nebude hrať ani Mitchell Schet,“ prezradil srbský tréner Slovana, ktorý bude pri zložení základnej jedenástky mierne improvizovať. „Máme k dispozícii oklieštený káder, no verím, že tí, ktorí budú na ihrisku, odvedú maximum a aspoň sčasti napravia dojem zo Senice. Do Nových Zámkov berieme aj troch hráčov z juniorky,“ uzavrel Ivan Vukomanovič.

FKM Nové Zámky pôsobia v III. lige západ, v dvoch kolách získali tri body za domáce víťazstvo nad Veľkými Ludincami (2:0). Počas víkendu prehrali v Borčiciach 0:2. Klub bol založený v roku 1907 a prezentuje sa zeleno – bielymi farbami. Snáď najznámejšou tvárou z hráčskeho kádra je stredopoliar Igor Obert, ktorý hrával za Dubnicu nad Váhom, Olympiakos Volou, Dunajskú Stredu či Jihlavu. Trénerom Nových Zámkov je 40-ročný Peter Lérant, účastník LOH 2000 v Sydney a bývalý hráč Bayeru Leverkusen, Austrie Viedeň či HNK Rijeka.

V predchádzajúcom ročníku III. ligy západ obsadili Nové Zámky štrnástu priečku so ziskom 44 bodov. Zajtrajší duel sa odohrá na štadióne Ladislava Gancznera s kapacitou 3500 divákov. Cena vstupenky na zápas bola stanovená na 4 Eurá (dospelí) a 2 Eurá (dôchodcovia a študenti).

Zápas 2. kola Slovnaft Cupu 2017/18 medzi FKM Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislavy má úvodný výkop v utorok 8. augusta o 17.30 h a povedie ho rozhodcovská trojica Valášek – Vorel, Hancko. Priamy prenos prinesie Slovenský futbalový zväz na svojom youtube.

Slovan TV
Permanentky
Aktuálne novinky
Naši futbalisti sa v závere jesene štyrikrát predstavia pred televíznymi kamerami.
Vstupenky v jednotnej cene 5 eur si naši fanúšikovia budú môcť zakúpiť v pokladnici pred sektorom hostí.
Vasil Božikov si vďaka výkonom v Slovane Bratislava vybudoval stabilné miesto v bulharskej reprezentácii.

Neprehliadnite

Naše futbalistky si zastrieľali proti Michalovciam a vďaka lepšiemu skóre vedú ligovú tabuľku.
Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.