Úvod Správy A-tím Sebakritický Mareš: Takto sa hrať nedá

Sebakritický Mareš: Takto sa hrať nedá

Jakub Mareš bol po zápase v Senici napriek strelenému gólu mimoriadne rozčarovaný.

Slovanisti v Senici zbytočne stratili dobre rozohraný zápas. Podobne ako pred týždňom proti Zlatým Moravciam, aj teraz belasí veľmi rýchlo otvorili skóre. Nepridali však druhý poisťujúci zásah a to sa im v závere vypomstilo. Nepredĺžili tak víťaznú sériu so Senicou, ktorá trvala päť duelov.

Jakub Mareš bol po zápase očividne nahnevaný. Jediný strelec Slovana v tomto zápase nešetril kritikou na adresu seba i celého mužstva. „Zbytočne sme stratili dva body, takto sa hrať nedá. Všetci si musíme vstúpiť do svedomia. Kritika sa týka aj mňa, keďže v druhom polčase som mal šancu na 2:0, no v dobrej pozícii som z voleja netrafil bránu. V kabíne určite padnú aj tvrdšie slová,“ povedal český útočník.

Štandardky o individuálnej zodpovednosti

Ak by krásna strela Sekuliča zo 78. minúty zapadla do siete a nie na brvno, zrejme by si Slovan pripísal ďalšie tri body. No nestalo sa a domáci o tri minúty vyrovnali po hlavičke skúseného Blažeja Vaščáka, bývalého hráča Petržalky či Trevisa. Znovu sme inkasovali po štandardnej situácii a opäť v závere duelu, čo sa viackrát stalo v predchádzajúcej sezóne. „Stále máme problémy so štandardnými situáciami. Je to o individuálnej zodpovednosti, každý z nás si musí postrážiť svojho hráča. Musíme si to vyrozprávať, lebo toto už nie je normálne.“

Chýbal druhý gól

V Senici sa podľa očakávania hralo na jednu bránu, Senica sa zatiahla a čakala na brejky. V podaní Slovana však chýbalo viac šancí či lepší pohyb pred bránou. Príležitostí na druhý gól bolo málo a Záhoráci s množstvom mladých hráčov vycítili šancu z brejkov. „Do šestnástky letelo málo centrov, stále sme hrali len do strán a naspäť. Potrebujeme viac dynamiky, lebo takto sa hrá naozaj ťažko. V polčase sme si niečo o tom povedali, na ihrisku to však vyzeralo inak. Druhý gól nám určite chýbal, pretože by bol zrejme rozhodujúci,“ vyhlásil Jakub Mareš.

Marešov ôsmy gól v sezóne

Je pravdepodobné, že Mareš po treťom kole Fortuna ligy zostane so štyrmi strelenými gólmi na čele tabuľky kanonierov. Jakub po letnom príchode dokazuje svoje strelecké schopnosti, za Slovan dal v súťažných zápasoch už svoj ôsmy gól. „Vedel som, že príde prihrávka po zemi. Odskočil som si od brány na prednú žrď, lopta ku mne prišla a trafil som to smerom na bránu. Bolo to o správnom výbere miesta a trochu mi pomohlo aj šťastie. No z gólu sa veľmi radovať nemôžem. Po tomto zápase nemôže byť nikto z nás spokojný,“ uzavrel Jakub Mareš.

Slovan TV
Permanentky
Aktuálne novinky
Naši futbalisti sa v závere jesene štyrikrát predstavia pred televíznymi kamerami.
Vstupenky v jednotnej cene 5 eur si naši fanúšikovia budú môcť zakúpiť v pokladnici pred sektorom hostí.
Vasil Božikov si vďaka výkonom v Slovane Bratislava vybudoval stabilné miesto v bulharskej reprezentácii.

Neprehliadnite

Naše futbalistky si zastrieľali proti Michalovciam a vďaka lepšiemu skóre vedú ligovú tabuľku.
Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.