Úvod Správy Niké liga Strata víťazstva v závere zápasu

Strata víťazstva v závere zápasu

ŠK Slovan Bratislava remizoval v Senici 1:1.

Belasí v 3. kole Fortuna ligy remizovali v Senici 1:1. Slovanisti viedli už od 2. minúty po góle Mareša, no svoj náskok nenavýšili a v závere oň prišli po hlavičke Blažeja Vaščáka. Po troch ligových kolách máme na konte sedem bodov so skóre 8:3.

V Senici sa napriek večernému času výkopu hralo vo veľkom teple. Belasí vstúpili do zápasu ako z veľkej knihy a už po necelých dvoch minútach sa ujali vedenia. Čavrič z pravého krídla vyslal prihrávku do stredu šestnástky, kde bol voľný Mareš, ktorý z prvej trafil krížne k pravej žrdi. Plach síce loptu zasiahol, no nezabránil v jej ceste do siete – 0:1. Zakrátko sa po Čavričovej akcii dostával Savičevič do dobrej pozície v šestnástke, v poslednej chvíli ho však zastavil obranca. Slovanisti potom zavreli Senicu na jej polovici, no len ťažko hľadali voľné priestory na nebezpečné akcie. Rundič to preto v 17. min skúsil z veľkej vzdialenosti, ľavačkou sa oprel do lopty a jeho krížna strela presvišťala okolo ľavej šibenice. Domáci prvý raz pohrozili až v 27. min, Richtárech mieril z priameho kopu tesne nad. V 34. min zakončoval zblízka Vaščák, našťastie nemieril presne. Vzápätí mal Savičevič k dispozícii dobrú streleckú pozíciu z 20 metrov, no svojím projektilom trafil len do pred bránou stojaceho Mareša. Nádejne vyznela akcia Hološka zo 41. min, keď centrom na zadnú žrď hľadal Scheta, ktorému k dostihnutiu lopty chýbali len centimetre.

Po prestávke si prvý raz zachytal Greif, ktorý bez väčších ťažkostí kryl strelu Richtárecha zo strednej vzdialenosti. Obraz hry sa nemenil – Slovan naďalej búšil do obranného valu. Sekulič v 57. min šikovne uvoľnil Scheta na ľavom krídle, ten však už nenašiel spoluhráčov v šestnástke. V 62. min Schet uvoľnil na ľavej strane šestnástky Mareša. Ten sa vyhol ofsajdovej pasci a vyslal prudkú krížnu strelu z voleja, lopta presvišťala tesne vedľa ľavého horného rohu brány.  O päť minút to skúsil Hološko z väčšej vzdialenosti, jeho strela však minula bránu. V 71. min Senica pohrozila z brejku, Pentecost prudko vypálil zo šestnástky a Greif končekmi prstov vytlačil loptu nad brvno. Po rohu hlavičkoval Ranko, aj v tomto prípade bol Greif na mieste. Seničania boli s pribúdajúcim čoraz nebezpečnejší. V 77. min bol striedajúci Smékal voľný na ľavej strane šestnástky, svoju prudkú strelu nasmeroval nad brvno. Takmer okamžite kontroval Sekulič, ktorý si od čiary potiahol loptu na stred a krásnou strelou z 30 metrov opečiatkoval spojnicu brány. V 81. min domáci vyrovnali, po štandardnej situácii nastala skrumáž pred bránou Slovana a Vaščák hlavičkou umiestnil loptu pod brvno - 1:1. Belasí sa v závere snažili strhnúť tri body na svoju stranu, no nevytvorili si už žiadnu čistú šancu a zo Záhoria odišli so ziskom jedného bodu.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Góly: 81. Vaščák - 2. Mareš

Žlté karty: 23. Romulo, 74. Medveděv – 27. Droppa, 37. Rundič, 42. Hološko

Rozhodovali: Marhefka – Hrčka, Ádám

Návšteva: 1353 divákov

Senica: Plach – Medveděv, Ranko, Jarabica, Otrísal – Richtárech, Krč (77. Červeňák) – Pentecost, Vaščák (85. Reľovský), Martišiak – Romulo (66. Smékal)

Slovan: Greif – Kotula, Saláta, Rundič, Sekulič – Schet (79. Oršula), Savičevič (86. de Sa), Droppa (62. de Kamps), Hološko – Čavrič, Mareš

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.