Úvod Správy Fortuna liga Strata víťazstva v závere zápasu

Strata víťazstva v závere zápasu

ŠK Slovan Bratislava remizoval v Senici 1:1.

Belasí v 3. kole Fortuna ligy remizovali v Senici 1:1. Slovanisti viedli už od 2. minúty po góle Mareša, no svoj náskok nenavýšili a v závere oň prišli po hlavičke Blažeja Vaščáka. Po troch ligových kolách máme na konte sedem bodov so skóre 8:3.

V Senici sa napriek večernému času výkopu hralo vo veľkom teple. Belasí vstúpili do zápasu ako z veľkej knihy a už po necelých dvoch minútach sa ujali vedenia. Čavrič z pravého krídla vyslal prihrávku do stredu šestnástky, kde bol voľný Mareš, ktorý z prvej trafil krížne k pravej žrdi. Plach síce loptu zasiahol, no nezabránil v jej ceste do siete – 0:1. Zakrátko sa po Čavričovej akcii dostával Savičevič do dobrej pozície v šestnástke, v poslednej chvíli ho však zastavil obranca. Slovanisti potom zavreli Senicu na jej polovici, no len ťažko hľadali voľné priestory na nebezpečné akcie. Rundič to preto v 17. min skúsil z veľkej vzdialenosti, ľavačkou sa oprel do lopty a jeho krížna strela presvišťala okolo ľavej šibenice. Domáci prvý raz pohrozili až v 27. min, Richtárech mieril z priameho kopu tesne nad. V 34. min zakončoval zblízka Vaščák, našťastie nemieril presne. Vzápätí mal Savičevič k dispozícii dobrú streleckú pozíciu z 20 metrov, no svojím projektilom trafil len do pred bránou stojaceho Mareša. Nádejne vyznela akcia Hološka zo 41. min, keď centrom na zadnú žrď hľadal Scheta, ktorému k dostihnutiu lopty chýbali len centimetre.

Po prestávke si prvý raz zachytal Greif, ktorý bez väčších ťažkostí kryl strelu Richtárecha zo strednej vzdialenosti. Obraz hry sa nemenil – Slovan naďalej búšil do obranného valu. Sekulič v 57. min šikovne uvoľnil Scheta na ľavom krídle, ten však už nenašiel spoluhráčov v šestnástke. V 62. min Schet uvoľnil na ľavej strane šestnástky Mareša. Ten sa vyhol ofsajdovej pasci a vyslal prudkú krížnu strelu z voleja, lopta presvišťala tesne vedľa ľavého horného rohu brány.  O päť minút to skúsil Hološko z väčšej vzdialenosti, jeho strela však minula bránu. V 71. min Senica pohrozila z brejku, Pentecost prudko vypálil zo šestnástky a Greif končekmi prstov vytlačil loptu nad brvno. Po rohu hlavičkoval Ranko, aj v tomto prípade bol Greif na mieste. Seničania boli s pribúdajúcim čoraz nebezpečnejší. V 77. min bol striedajúci Smékal voľný na ľavej strane šestnástky, svoju prudkú strelu nasmeroval nad brvno. Takmer okamžite kontroval Sekulič, ktorý si od čiary potiahol loptu na stred a krásnou strelou z 30 metrov opečiatkoval spojnicu brány. V 81. min domáci vyrovnali, po štandardnej situácii nastala skrumáž pred bránou Slovana a Vaščák hlavičkou umiestnil loptu pod brvno - 1:1. Belasí sa v závere snažili strhnúť tri body na svoju stranu, no nevytvorili si už žiadnu čistú šancu a zo Záhoria odišli so ziskom jedného bodu.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Góly: 81. Vaščák - 2. Mareš

Žlté karty: 23. Romulo, 74. Medveděv – 27. Droppa, 37. Rundič, 42. Hološko

Rozhodovali: Marhefka – Hrčka, Ádám

Návšteva: 1353 divákov

Senica: Plach – Medveděv, Ranko, Jarabica, Otrísal – Richtárech, Krč (77. Červeňák) – Pentecost, Vaščák (85. Reľovský), Martišiak – Romulo (66. Smékal)

Slovan: Greif – Kotula, Saláta, Rundič, Sekulič – Schet (79. Oršula), Savičevič (86. de Sa), Droppa (62. de Kamps), Hološko – Čavrič, Mareš

Prinášame všetky dôležité informácie pre našich fanúšikov.
Pre držiteľov permanentiek sme pripravili špeciálnu akciu aj na duel so Sereďou.
Ponuka na zájazd do Istanbulu.

Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.