Úvod Správy Fortuna liga Sekulič: Dôležité tri body, hra sa musí zlepšiť

Sekulič: Dôležité tri body, hra sa musí zlepšiť

Boris Sekulič dal v zápase s ViOnom svoj prvý ligový gól za Slovan.

Po druhom kole Fortuna ligy zostali len tri stopercentné mužstvá. Belasí sú medzi nimi, so skóre 7:2 vedú tabuľku pred Dunajskou Stredou a Trnavou. V sobotu večer to proti posilnenému ViOnu nebol jednoduchý duel. Kapitán Boris Sekulič si cení víťazstvo, no upozorňuje, že výkon musí byť lepší.

Slovanistom mal pomôcť rýchly gól. Už v 6. minúte otvorili skóre a zdalo sa, že ViOn nebude v ceste za troma bodmi ťažkou prekážkou. Stal sa však opak a víťazstvo si belasí museli doslova vydrieť. „Rýchly gól nám mal pomôcť, no stal sa opak. Nehrali sme podľa našich predstáv, nekontrovali sme hru. Budem úprimný a poviem, že dnes nás môžu tešiť jedine tri body. Výkon nebol dobrý a všetci musíme na sebe pracovať, aby to nabudúce bolo lepšie,“ povedal Boris Sekulič.

Vyhrať aj vtedy, keď to nejde podľa predstáv

Body napokon ostali v Bratislave, čo môže byť v konečnom účtovaní dôležité. Netreba zabúdať, že liga má v základnej časti len 22 kôl. Súťaž sa potom rozdelí do dvoch polovíc. V bitke o hornú šestku je dôležitý každý bod a niet veľa priestoru na nápravu zaváhaní. Šesťbodový zisk z dvoch zápasov je pri prekvapujúcich výsledkoch v úvode súťaže cenný. „Myslím si, že mužstvá, ktoré chcú byť úspešné, musia vyhrať aj vtedy, keď im to nejde podľa predstáv. Presne to bol príklad dnešného zápasu. Tieto body ešte môžu byť veľmi dôležité. Len ako som hovoril, hra sa musí zlepšiť,“ vyhlásil kapitán nášho mužstva.

Prvý gól za Slovan vo Fortuna lige

Spomínaný gól v 6. minúte dal práve Boris Sekulič. Za Slovan už skóroval v domácom pohári či Európskej lige, no teraz si otvoril strelecký účet vo Fortuna lige. Po góle sa emotívne radoval a bolo vidno, že ho presný zásah potešil. „Mali sme k dispozícii roh a Filip Hološko hlavičkoval. Lopta najprv trafila mňa, potom sa odrazila a hráč Zlatých Moraviec ju chcel odkopnúť. Našťastie som tam dal nohu skôr a skončilo to v sieti,“ opísal šťastný strelec, ktorý priznal, že mal aj dávku šťastia. „Je to výborný pocit dať gól, predsa len, ako obrancovi sa mi to často nepodarí. Gól bol aký bol, mal som veľa šťastia, no teším sa z neho,“ usmial sa 25-ročný rodák z Belehradu. V prebiehajúcej sezóne už má vrátane Európskej ligy na konte dva presné zásahy a taktiež dve asistencie.

Príjemné stretnutie s Dobrotkom

V zostave ViOnu boli hneď štyria bývalí slovanisti, z toho Martin Dobrotka s kapitánskou páskou na rukáve. Súčasný kapitán má na miláčika fanúšikov len dobré spomienky. „Martina som v Slovane zažil, je to výborný chalan a viem, že fanúšikovia si ho pamätajú. Pred zápasom sme si podali ruky a popriali veľa šťastia, po ňom mi hneď gratuloval,“ uzavrel Boris Sekulič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozitívne správy z tábora belasých.
Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.
Prinášame informácie pre fanúšikov, ktorí sa chystajú vycestovať a podporiť Slovan v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.