Úvod Správy Niké liga Dôležité víťazstvo i poznatky do budúcnosti

Dôležité víťazstvo i poznatky do budúcnosti

Názory trénerov po zápase 2. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce.

Ivan Vukomanovič (tréner Slovana): „Sme spokojní s víťazstvom. Mesiac a pol pracujeme stále s tými istými 15-16 hráčmi, ktorí absolvovali všetky zápasy od začiatku sezóny. Teraz je to už cítiť, niektorým by bolo vhodné dopriať oddych. Verím, že nových hráčov, ktorí k nám v posledných dňoch prišli, sa nám podarí rýchlo pripraviť, aby sme ich mali k dispozícii čo najskôr a mohli v zostave využiť rotáciu. Pred dnešným súbojom so Zlatými Moravcami som mal v hlave náš jarný duel, keď sme remizovali 1:1. ViOn po letnej prestávke vyzerá veľmi dobre, hrá kvalitný futbal. Vedeli sme, že bude veľmi dôležité vstúpiť do zápasu agresívne a skórovať čo najskôr. To sa nám podarilo, žiaľ, súper vyrovnal. Uvedomovali sme si, že v druhom polčase nám budú postupne ubúdať sily, preto sme si v kabíne povedali, že treba opäť skúsiť dať rýchly gól a potom hrať kompaktne. Tento zámer nám vyšiel, k úplnej spokojnosti nám však ešte chýba veľa vecí. Aj dnes bolo v našej hre veľa chýb a strát lopty najmä v čase, keď sme mohli využiť psychickú výhodu a streliť tretí gól. Chýbala nám kvalitná finálna prihrávka či lepšie riešenie viacerých prečíslení. Tento zápas však bol pre nás užitočný, ukázal nám mnoho vecí, aby sme sa mohli poučiť a už o týždeň hrať lepšie.

Mrzí ma skoré vynútené striedanie Roba Vitteka. Cítil bolesť v zadnom stehennom svale a nechceli sme riskovať zhoršenie jeho zranenia. To isté sa stalo v závere včerajšieho tréningu Kubovi Marešovi, ani v jeho prípade sme nepodstupovali zbytočné riziko.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Neviem, či zaslúženému, ale dal o gól viac, takže asi áno. Domáci dobre vstúpili do zápasu a dali gól po štandardnej situácii. My sme začali opatrne. V závere prvého polčasu sme však mali dobrú prechodovú fázu a okrem vyrovnania sme z toho mohli vyťažiť aj viac. Po prestávke sme chceli ešte niečo urobiť s výsledkom, nie som však spokojný s niektorými hráčmi, s ich laxným prístupom a benevolentným bránením. Slovan to dokázal využiť a strelil druhý gól. My sme posilnili útok, stiahli rozostavenie na troch stopérov, no v šestnástke súpera sme ukázali málo agresivity, a to rozhodlo.“