Úvod Správy Fortuna liga Hološko: Verím, že si otvorím strelecký účet na Slovensku

Hološko: Verím, že si otvorím strelecký účet na Slovensku

Filip Hološko pred sobotňajším zápasom s ViOnom túži po víťazstve i strelenom góle.

Belasí vstúpili do nového ročníka Fortuna ligy víťazstvom 5:1 nad Prešovom a usadili sa na prvom mieste improvizovanej tabuľky. Na vysoký triumf chcú nadviazať aj v sobotňajšom súboji so Zlatými Moravcami, ktorý má v Bratislave výkop o 19.00 h. „Víťazstvo z ihriska súpera chceme doma potvrdiť a získať tri body. Je veľmi dôležité odštartovať ligu dobre. Dlhé roky som pôsobil v zahraničí, preto o súperoch v slovenskej lige veľa neviem. No určite nás nečaká nič jednoduché, pretože ViOn v prvom kole zdolal Ružomberok, ktorý má veľmi kvalitné mužstvo,“ povedal Filip Hološko.

Stopercentne pripravený na zápas

V úvodnom ligovom súboji sa Hološko prezentoval krásnou kolmou prihrávkou na Borisa Sekuliča, čím položil základ akcie predchádzajúcej druhému gólu belasých. V prvom polčase hral Filip na ľavom krídle, v tom druhom už viac sprava. „Viac som zvyknutý na pravé krídlo, na tomto poste hrám posledných sedem – osem rokov. Jedine v reprezentácii som nastupoval ako hrotový útočník. Viem hrať naľavo aj napravo. Zľava si viem loptu naviesť na stred a vystreliť, sprava si zase dokážem nabehnúť do voľného priestoru. V Poprade sme sa párkrát takto vymenili s Mitchellom Schetom. Akcia pri druhom góle bola pekná, nahral som Borisovi Sekuličovi, ktorý si krásne nabehol a ponúkol loptu Jakubovi Marešovi. Ten ukázal svoje zakončovateľské kvality a to, aký je pre nás platný,“ vyhlásil člen Klubu ligových kanonierov, ktorý v Poprade odišiel z ihriska v 65. minúte. „Mal som menšie zdravotné ťažkosti, preto som sa vypýtal dole. Teraz som už však úplne v poriadku a ak dostanem od trénera dôveru, som pripravený v sobotu nastúpiť.“

Chce gól i víťazstvo

Napriek tomu, že Filip Hološko nastrieľal v zahraničných súťažiach 105 gólov, v slovenskej lige zatiaľ odohral len dva zápasy bez streleckého zápisu. Prelomí to už v sobotu večer proti ViOnu? „Bol by som veľmi rád (úsmev). Pre mňa je najdôležitejší celý tím, pretože jednotlivec neurobí nič. Niečo dokážeme len vtedy, ak budeme držať spolu. V sobotu bude dôležité bude znovu vyhrať  a ísť zápas od zápasu. Verím,  že to okorením aj nejakým gólom a otvorím si strelecký účet na Slovensku,“ uzavrel 65-násobný slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev sveta 2010 v Južnej Afrike.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po osemfinálovom zápase Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina.
ŠK Slovan v osemfinále Slovnaft Cup-u zvíťazil nad Žilinou 2:0.
Priamy prenos z osemfinále Slovnaft Cup-u ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina. Úvodný výkop je o 18:30.

Neprehliadnite

Viaceré novinky z kolekcie ŠK Slovan nájdete vo fanshope ŠK Slovan na námestí Tehelného poľa.
Názory trénerov po zápase 17. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (0:0).
Dnes sa uskutočnila slávnostná premiéra dokumentárneho filmu 100 rokov klubu k storočnici ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.