Úvod Správy Niké liga Na úvod ligy vysoké víťazstvo a hetrik Mareša

Na úvod ligy vysoké víťazstvo a hetrik Mareša

ŠK Slovan Bratislava v 1. kole Fortuna ligy 2017/18 zvíťazil v Poprade nad 1. FC Tatran Prešov 5:1.

Belasí úspešne vstúpili do nového ročníka Fortuna ligy. V NTC Poprad zvíťazili nad Prešovom hladko 5:1. Premiérový gól Slovana v novej sezóne dal Kornel Saláta, hetrik strelil Jakub Mareš a jeden zásah si pripísal Mitchell Schet. V improvizovanej tabuľke po otváracom ligovom kole je Slovan na prvom mieste.

Slovanisti začali aktívne, Mareš už v 2. min unikol po pravom krídle a v šestnástke hľadal Hološka s Čavričom, loptu v poslednej chvíli odpálil Dzurík. Domáci zahrozili v 5. min, Wiezik postupoval z uhla sám na Greifa, ktorý výborne zmenšil strelecký uhol a úspešne zakročil. V 14. min našiel Čavrič na pravej strane šestnástky voľného Ligeona, ten sa do lopty oprel hlavičkou v páde a mieril nad bránu. Zakrátko však už Čavrič centroval z rohu, Saláta si naskočil na zadnej žrdi a krížnou hlavičkou k ľavej žrdi nedal Talianovi šancu – 0:1. O tri minúty vybojoval Hološko priamy kop z výbornej pozície. Čavrič z 20 metrov obstrelil múr, no Talian na čiare zázračne vyrazil. Čavrič bol naďalej aktívny, v 25. min jeho tečovaná strela spoza šestnástky minula pravú žrď. Prešovčania sa pripomenuli až tesne pred prestávkou. Greif najprv v 41. min chytil Wiezikovu strelu a Katona v nadstavenom čase z uhla opečiatkoval spojnicu našej brány.

Prešov dohrával v početnom oslabení, keďže Streňo v 47. min nafilmoval v šestnástke pád po súboji s Ligeonom a videl už druhú žltú kartu v zápase. V 53. min sa predviedol Greif, ktorý parádne vyrazil prudkú strelu Kačalu. Hneď z protiútoku prihral Hološko na pravé krídlo Schetovi, ten však mieril vysoko nad. O dve minúty Hološko krásne vysunul nabiehajúceho Sekuliča, ten sa neulakomil a ešte ponúkol loptu Marešovi, ktorý do prázdnej brány nezaváhal – 0:2. Prešov okamžite odpovedal, Wiezik zoči-voči Greifovi ešte trafil do žrde, Katona však už dorazil do siete – 1:2. Slovan po tejto rušnej fáze kontroloval hru, Prešov sa len ťažko dostával k lopte. V 62. min sa navyše Mareš uvoľnil na ľavej strane, jeho prvú strelu ešte Talian vyrazil, no Jakub Mareš si loptu dobehol a spred Taliana ju nekompromisne dorazil pod brvno – 1:3. Belasí si už zápas vychutnávali, Čavrič v 66. min krížnou prihrávkou naservíroval loptu pred prázdnu bránu Schetovi, a ten už nemohol minúť – 1:4. Jakub Mareš v rozmedzí necelej dvadsaťminútovky dokonal hetrik. V 74. min mu Vittek adresoval nezištnú prihrávku na ľavú stranu šestnástky, Mareš sa pohral s obrancom a krásnym oblúčikom zavesil ponad Taliana do šibenice - 1:5. Savičevič mal v 78. min na kopačke aj šiesty gól, no z hranice pokutového územia mieril tesne vedľa pravej žrde. Prešovčania ešte pohrozili v samom závere, Černák po krížnej prihrávke Micherdu tesne minul bránu. Belasí už si posledné minúty skúsene kontrolovali a spod Tatier si odviezli zaslúžené tri body.

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:1), hralo sa v NTC Poprad

Góly: 56. Katona - 15. Saláta, 55., 62., 74. Mareš, 66. Schet

Žlté karty: 25. Bartek, 29. Petko, 39. Streňo – 39. Sekulič, 50. Rundič, 51. Hološko, 80. Vittek

Červená karta: 47. Streňo (Prešov, po druhej ŽK)

Rozhodovali: Kráľovič – Balko, Lieskovský

Návšteva: 1212 divákov

Prešov: Talian – Petko, Bartek, Dzurík, Kačala – Sedlák (68. Grešák), Keresteš – Černák, Katona (81. Micherda), Streňo - Wiezik (75. Kraľovič)

Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon – Schet, Savičevič, de Kamps (72. Damnjanovič), Hološko (65. Vittek) – Čavrič, Mareš (77. Oršula)