Úvod Správy Fortuna liga V prvom kole súboj najúspešnejšieho a najstaršieho slovenského klubu

V prvom kole súboj najúspešnejšieho a najstaršieho slovenského klubu

Slovanisti sa v 1. kole Fortuna ligy 2017/18 predstavia v nedeľu 23. júla o 19.00 h v Poprade, kde sa stretnú s 1. FC Tatran Prešov.

Súboj najúspešnejšieho a najstaršieho slovenského klubu – to prinesie prvé kolo novej sezóny Fortuna ligy. Belasí budú v NTC Poprad bojovať o body s Tatranom Prešov, ktorý bol v minulej sezóne nováčikom súťaže a obsadil jedenáste miesto.

Naši futbalisti v Poprade otvárali aj jarnú časť predchádzajúceho ročníka, vyhrali tam vtedy 2:0 po dvoch individuálnych prienikoch Soumaha. Východniarov sme v Bratislave zdolali v závere sezóny 3:1 (góly Soumah, Ligeon, Rundič) a na jeseň 2016 sa na Pasienkoch zrodila remíza 1:1, keď na krásny gól de Kampsa odpovedal Tatran v nadstavenom čase. „Do Popradu sme pricestovali v prakticky rovnakom zložení, v akom sme nastúpili v pohárovom zápase v Dánsku. Vieme, že náš súper sa proti Slovanu maximálne namotivuje. Je dôležité, aby sme do hry preniesli veci z tréningov, hrali ofenzívne, vytvorili si šance a tentoraz ich aj premenili. Zajtra ešte nemôžeme počítať s Ibrahimom Rabiom, ktorý individuálne trénuje. Do konca prestupového obdobia ešte naše mužstvo potrebujeme posilniť a zvýšiť konkurenciu na jednotlivých pozíciách. Verím vo vedenie klubu, máme určitú stratégiu a som presvedčený, že zvýšime silu kádra,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič.

Belasí ťahajú proti Prešovu už viac než päťročnú sériu bez prehry, Tatran naposledy triumfoval v poslednom kole ročníka 2011/12. Na štadión v Poprade navyše máme príjemné spomienky aj vďaka triumfu vo finále Slovenského pohára 2016/17 nad Skalicou výsledkom 3:0.

Ligové štarty v posledných rokoch belasým vychádzajú, v ročníku 2014/15 doma zdolali Podbrezovú 2:1, o rok neskôr vyhrali 2:1 v Zlatých Moravciach a pred rokom triumfovali 1:0 v Senici.

Prešovčania sa v lete posilnili. Z Trenčína prišli na hosťovanie obranca Udeh a krídelník Adekunle, z Videotonu prišiel Lénárt, z Dunajskej Stredy bývalý mládežnícky reprezentant Roland Černák a takisto poľský útočník Wiezik. Naopak, káder opustili Dávid Leško (Podbrezová) a dvojica Kubus – Rolinc. Trénerom tímu zostal Miroslav Jantek.

Duel 1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 23. júla o 19.00 h na štadióne NTC Poprad a povedie ho rozhodcovská trojica Kráľovič – Balko, Lieskovský. Fanúšikovia Slovana si vstupenky do sektora hostí môžu zakúpiť priamo na štadióne, zápas naživo odvysiela Huste.tv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.