Úvod Správy Európska liga Hráči cítia hnev a sklamanie: Ospravedlňujeme sa fanúšikom

Hráči cítia hnev a sklamanie: Ospravedlňujeme sa fanúšikom

Slovanisti nezvládli včerajšiu odvetu v Dánsku a z Európskej ligy vypadli po prehrách 0:1 doma a 1:2 vonku.

Dominik Greif bol v Lyngby smutným hrdinom belasých. Robil, čo len mohol, aby pomohol mužstvu. Dvakrát bravúrne zasiahol pri prudkých strelách z kopačiek domácich hráčov. Kapituloval však z penalty a situácie po rohovom kope, keď bol prakticky bez šance. Niet divu, že v očiach mladého brankára sa po stretnutí zračilo veľké sklamanie. „Sklamanie, hnev, tak sa to vo mne miesi. Konečne som aj niečo chytil a snažil sa mužstvu pomôcť tak, ako sa len dalo. Žiaľ, my brankári sme tam na to sami a nezmôžeme všetko,“ povzdychol si Dominik Greif.

Pokutové kopy sa v tejto sezóne stávajú nepríjemným postrachom pre mladého brankára z Bratislavy. Z penalty sme inkasovali vo finále Československého Superpohára so Zlínom, kde sme prehrali v rozstrele, potom v Jerevane a teraz malo Lyngby k dispozícii dokonca dva pokutové kopy. Ten prvý Rygaard Jensen premenil, pri druhom Greif vystihol stranu, pričom Sorensenov pokus opečiatkoval brvno. „Čo už, keď robíme fauly v šestnástke, tak proti nám pískajú penalty, to je naša vlastná hlúposť. Už pred dvojzápasom som hovoril, že v defenzíve máme ako celé mužstvo rezervy. Ak by sme dali góly, možno by sme ich zakryli, no nestalo. Tento súboj nám ukázal, že máme na čom pracovať,“ uzavrel Dominik Greif.

Kubík: Ťažko sa hľadajú slová, chceme to napraviť v lige

František Kubík odohral na ľavom kraji obrany celý duel. Po zápase prišiel do mix-zóny s pohľadom upreným do zeme a bolo vidno, že ním lomcujú silné emócie. „Ťažko sa mi hľadajú slová. V prvom rade nás to veľmi mrzí, sklamanie je obrovské,“ začal Kubík pozápasové hodnotenie.

Súboj v Dánsku sa lámal už v samotnom úvode. Belasí mali v 8. minúte k dispozícii penaltu, ktorú nepremenili, následne spálili aj ďalšie šance. Potom prišiel tvrdý úder v podobe pokutového kopu pre Lyngby, ktoré sa po prvej vážnejšej útočnej akcii ujalo vedenia. „Od začiatku sme sa snažili hrať aktívne, chceli sme čím skôr skórovať. Mali sme k dispozícii penaltu, ktorú sme žiaľ nevyužili a taktiež ďalšie šance. Musíme ich premieňať, bez toho nemôžeme vyhrávať v Európe ani v lige,“ povzdychol si 28-ročný univerzál.

Do Dánska prišla Slovan povzbudiť približne tridsiatka priaznivcov, či už tých, ktorí žijú v Dánsku, alebo fanúšikov, ktorí merali ďalekú cestu z Bratislavy. Po zápase si s nimi hráči podali ruky, no František Kubík si uvedomuje, že ich v tomto zápase vôbec nepotešili. „Veľmi pekne im ďakujeme, že sem merali takú diaľku. Zároveň na mrzí, že sme ich nepotešili. Touto cestou sa im verejne ospravedlňujem. Ďalšie slová sú zbytočné, no môžem sľúbiť, že v lige urobíme všetko, aby sme to napravili,“ uzavrel František Kubík.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.