Úvod Správy Európska liga Prichádza druhá šanca

Prichádza druhá šanca

Slovanisti sa v odvete 2. predkola Európskej ligy 2017/18 predstavia vo štvrtok o 17.00 h na ihrisku Lyngby BK.

Výprava Slovana Bratislava dnes absolvovala bezproblémový, približne hodinu a pol trvajúci let špeciálom do hlavného mesta Dánska. Zajtrajším súperom belasých v odvete 2. predkola Európskej ligy bude Lyngby BK, klub z 30-tisícového predmestia Kodane. Postupová matematika je jasná – ak chcú zverenci Ivana Vukomanoviča postúpiť, potrebujú víťazstvo. Ak sa zopakuje výsledok 0:1 z prvého duelu, bude nasledovať predĺženie či penalty, akákoľvek iná výhra posúva ďalej Slovan. „Chceme zatlačiť súpera a hrať bez akýchkoľvek kalkulácií. Prehrali sme prvý zápas, takže do Dánska sme prišli s cieľom vyhrať a pobiť sa o postup. Na prvý duel v Bratislave už nemyslíme. Mali sme v ňom veľa šancí, v prvej dvadsaťminútovke sme to mohli zlomiť na našu stranu, no to už je minulosť. Verím, že zajtrajší súboj vyznie pre nás a my budeme tí, ktorí skórujú,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič na predzápasovej tlačovej konferencii.

Do Kodane cestovala osemnásťčlenná hráčska výprava, čiže maximálny povolený počet hráčov na zápasovej súpiske. „Zostavu nosím v hlave, budem sa snažiť vyťažiť maximum z potenciálu hráčov, ktorých mám k dispozícii. Viac nám napovie predzápasový tréning a definitívne sa rozhodnem zajtra ráno,“ uviedol Ivan Vukomanovič.

Slovanisti dnes na miestnom štadióne s kapacitou 10 000 divákov absolvovali predzápasový tréning. Lyngby je  predmestie Kodane, samostatná obec s 30 000 obyvateľmi, čiže zázemie štadióna je skôr útulné a skromné. Na severe Európy by sme čakali chladnejšie teploty, no belasí trénovali v slnečnom počasí a krátkych rukávoch, teplota vzduchu výrazne presahovala 20 stupňov nad nulou. „Prostredie je v poriadku, vieme, že domáci zajtra očakávajú približne 2000 divákov. Štadión či počasie sú pre nás až druhoradé. Najpodstatnejšie bude úspešne zvládnuť tento zápas a postúpiť,“ uzavrel Ivan Vukomanovič.

Hráči, ktorí cestovali do Dánska:

Dominik Greif, Tomáš Rybár, Boris Sekulič, Juraj Kotula, Ruben Ligeon, Kornel Saláta, Milan Rundič, František Kubík, Joeri de Kamps, Vukan Savičevič, Uroš Damnjanovič, Mitchell Schet, Lesley de Sa, Aleksandar Čavrič, Filip Oršula, Filip Hološko, Jakub Mareš, Róbert Vittek

Kubík: Ukázať kvalitu

Na predzápasovej tlačovej konferencii sa zúčastnil aj ľavý obranca František Kubík, ten sa k duelu s Lyngby vyjadril jednoznačne: „V prvom zápase sme videli, že kvalita je na našej strane a mali sme dostatok šancí. Zajtra máme druhú šancu na to, aby sme ukázali kvalitu a zdolali Lyngby. Chceme postúpiť do ďalšieho predkola.“

Nielsen: Čaká nás veľmi silný protivník

Tréner Lyngby BK David Nielsen si je vedomý výhodnej pozície svojho mužstva, no zároveň vie, že Dánov zajtra nečaká nič jednoduché. „V Bratislave sme vyhrali, no mali sme problémy vyrovnať sa s tlakom súpera a nehrali sme v dostatočnom tempe. Zlepšili sme sa v druhom polčase, dali sme aj pekný gól. V prvom ligovom kole sme cez víkend triumfovali a v dobrej sérii chceme pokračovať aj zajtra. Uvedomujeme si, že nás čaká veľmi silný protivník, ktorý nám nedá nič zadarmo,“ vyhlásil David Nielsen. Lyngby v nedeľu vstúpil do najvyššej dánskej súťaže a v domácom prostredí zvíťazil nad Silkeborgom 2:1.

Dôležité informácie

Fanúšikovia Slovana si vstupenky na zápas v Lyngby môžu stále zakúpiť on-line tu, alebo priamo pred zápasom na štadióne (presná adresa Lundtoftevej 61, 2800 Kongens Lyngby). Cena vstupenky do sektora hostí je 100 DKK, čiže v prepočte 13,50 Eur. Zápas zároveň v priamom prenose odvysiela RTVS Dvojka. Duel Lyngby BK – ŠK Slovan Bratislava sa začína vo štvrtok 20. júla o 17.00 h a povedie ho rozhodcovská trojica Thorarinsson – Sigurdsson, Valdimarsson (všetci Island).

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.