Úvod Správy Prípravné zápasy V omladenej zostave remíza

V omladenej zostave remíza

ŠK Slovan Bratislava v prípravnom zápase remizoval v Dunajskej Lužnej 0:0.

Belasí dnes odohrali posledný prípravný zápas pred štartom Fortuna ligy 2017/18. Len dva dni po štvrtkovom európskom zápase s Lyngby BK cestovala do Dunajskej Lužnej omladená zostava s viacerými hráčmi z juniorky. Napriek niekoľkým príležitostiam sa duel skončil nerozhodne 0:0.

Za Slovan v základnej zostave opäť nastúpil 17-ročný ľavý obranca Samuel Kozlovský, od začiatku hral aj junior Illia Tereshchenko. Do Dunajskej Lužnej cestovali aj Kobon a Delvecchio, ktorí sú na skúške v našej juniorke. Na pôde treťoligistu sa slovanisti snažili otvoriť skóre, no dlho narážali na sformovanú obranu domácich. Tí sa v útoku tiež snažili, v prvom polčase vyslali niekoľko striel, no Rybár v bráne Slovana bol pozorný. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Tereshchenko, ktorý sa po prihrávke Kobona rútil sám na domáceho brankára, ktorý vyrazil jeho strelu k ľavej žrdi.

V druhom dejstve trénerské duo Vukomanovič – Radenkovič masívne prestriedalo, do hry vybehli Valach, Hermann, Belošic, Kočík, Mašulovič, Delvecchio a Zemko. Belasí sa snažili presadzovať prostredníctvom rýchlych kombinačných akcií, iniciatívny bol predovšetkým Tereshchenko. Ten po spolupráci s Kobonom opäť zakončoval z bezprostrednej blízkosti, no domáci brankár zachránil na čiare. V rozhodujúcich okamihoch belasým chýbala lepšia finálna prihrávka či účinnejšia koncovka. A keďže aj Valach si udržal čisté konto, v Dunajskej Lužnej sa zrodil nerozhodný výsledok 0:0.

Najbližšie na belasých čaká vo štvrtok 20. júla o 17.00 h odveta 2. predkola Európskej ligy v Kodani a potom v nedeľu o 19.00 h úvodné kolo Fortuna ligy v Poprade s Prešovom.

OFK Dunajská Lužná – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Slovan: Rybár (46. Valach) – Ligeon, Kotula, Antálek (61. Belošic), Kozlovský (61. Kočík) – Rigo (54. Mašulovič), Damnjanovič (67. Delvecchio) – Šefčík (78. Damnjanovič), Tereshchenko (61. Zemko), Kobon – Oršula (46. Hermann)