Úvod Správy Európska liga Kubík: Ďakujeme fanúšikom, v odvete budeme bojovať

Kubík: Ďakujeme fanúšikom, v odvete budeme bojovať

František Kubík bol po prehre s Lyngby sklamaný, no pred odvetou je pozitívne naladený a verí v postup do tretieho predkola.

Strely celkom 19:8, strely do priestoru brány 4:4 a rohové kopy 5:3. Takmer všetky oficiálne štatistiky naznačujú, že Slovan bol včera lepším tímom. Ocenilo to aj takmer štvortisícové publikum, ktoré hráčov napriek nešťastnej prehre odmenilo potleskom. Výsledok 0:1 z prvého duelu nie je ideálny, no stále sa dá zvrátiť v odvete v Kodani.

František Kubík bol smutným hrdinom včerajšieho súboja. V prvom polčase dostal loptu do siete, no jeho gól neplatil pre údajný útočný faul Jakuba Mareša. Už v nadstavenom čase mal na kopačke vyrovnanie, no jeho krížna strela z päťky len o milimetre minula bránu. Z úrovne ihriska sa zdalo, že lopta mieri do siete a viacerí diváci zdvíhali ruky nad hlavu. Na konci ostala len bolesť v očiach Františka Kubíka, ktorá z neho vyžarovala aj bezprostredne po stretnutí. „Bolo tam veľa súbojov a lopta sa odrazila ku mne. Snažil som sa ju zasunúť do brány, no stopér mi tam dal nohu, čo mi skomplikovalo koncovku. Tlačil som loptu očami do siete, no žiaľbohu, nepadlo to tam,“ opísal Kubík inkriminovaný okamih z nadstaveného času.

Do Dánska s cieľom vyhrať 

Slovanisti si znovu užili potlesk fanúšikov. Tí najmä v prvom polčase ocenili nápaditý, rýchly a atraktívny herný prejav zverencov Ivana Vukomanoviča. Chýbali len góly... „Začali sme veľmi dobre, mali sme šance a súpera sme prakticky do ničoho nepustili. Šancí bolo veľa, no nepadalo nám to tak ako pred týždňom s Jerevanom. Po jednej chybe nás súper potrestal. Stále si však myslím, že kvalita je na našej strane. Do Dánska ideme s cieľom vyhrať a postúpiť ďalej,“ prízvukuje 28-ročný univerzál.

Fanúšikovia boli dvanásty hráč

Na tribúny si našlo cestu 3817 divákov, čo predstavuje viac než stopercentný nárast oproti duelu s Pjunikom. Bratislavské publikum je tradične náročné a o to viac poteší, že fanúšikovia ocenili výkon mužstva aj napriek prehre. V hlavnom meste to bol aj vďaka sprievodnému predzápasovému programu (fanzóna, krst knihy o Viliamovi Schrojfovi) pekný európsky futbalový večer. „Vnímali sme podporu fanúšikov, sú náš dvanásty hráč. Chcem sa im poďakovať za to, že prišli v peknom počte a fandili nám. Mrzí nás, že sme ich nepotešili víťazstvom. Môžem sa však zaručiť, že v odvete budeme bojovať a urobíme všetko pre to, aby sme postúpili a tešili sa s nimi. Chceme, aby si fanúšikovia v Bratislave v tejto sezóne ešte užili európsky futbal.“

Všetko je otvorené

Výsledok 0:1 z prvého duelu nie je ideálny, no do odvety je stále hrateľný. Stačí si spomenúť na play-off Európskej ligy 2010/11, keď belasí doma podľahli Stuttgartu 0:1, v odvete vyhrávali 2:0 a boli blízko k postupu. O ten ich okrem iného pripravili aj chybné verdikty ruských rozhodcov, no prípad súboja s nemeckým klubom je príkladom, že nič nie je stratené. „Vieme, že gól zvonku sa ráta za dva. Myslím si, že všetko je otvorené. Ak dáme dva góly a žiaden nedostaneme, tak postúpime. Sme v polovici cesty a rozhodne neskladáme zbrane,“ uzavrel František Kubík.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Profilový rozhovor s Filipom Lichým.
Jurij Medveděv zo zdravotných dôvodov vynechal záver jesennej časti.
Legendárny Anton Urban dnes oslavuje svoje 87. narodeniny.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.