Úvod Správy Európska liga Herná prevaha góly nepriniesla, Dáni udreli z protiútoku

Herná prevaha góly nepriniesla, Dáni udreli z protiútoku

ŠK Slovan Bratislava v úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy podľahol dánskemu Lyngby BK 0:1.

Belasí v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2017/18 napriek hernej prevahe ani raz neprekonali Mikkela Andersena v bránke Lyngby BK. Najmä v prvom polčase mali slovanisti tri – štyri čisté vyložené šance, trafili žrď a gól Kubíka rozhodcovia neuznali. Lyngby šokovalo bratislavské publikum v 75. min po protiútoku a koncovke Kjaera. Postupové šance pred odvetou sú tak momentálne vyššie pre Lyngby, no pre belasých nie je nič stratené.

Slovanisti sa už v siedmej minúte mohli ujať vedenia. Sekulič z pravej strany centroval do šestnástky, Mareš z prvej zakončil a trafil do pravej žrde, od ktorej lopta putovala po čiare do ľavej žrde a odtiaľ do náručia Andersena. Ku gólu chýbali doslova milimetre. Lyngby kontroval o tri minúty neskôr. Ojo nebezpečne hlavičkoval z úrovne bieleho bodu, lopta našťastie minula pravú žrď. Vzápätí postupoval útočník Lyngby Blume sám na Greifa, ktorý parádne vybehol a vyriešil nebezpečnú situáciu. Po rušnom úvode sa hra upokojila. Za belasých to skúsil z diaľky Savičevič a následne Hološko, ktorý tečoval center Kubíka, no Andersen v oboch prípadoch zasiahol. Obrovskú šancu mali belasí v 28. min, keď Schet napravo pekne vysunul Savičeviča. Ten prudko vypálil, Andersen vyboxoval len ku Kubíkovi, ktorý dorazil do siete. Rozhodca však Kubíkov zásah pre údajnú hru rukou neuznal. O tri minúty Sekulič krásne potiahol akciu po pravom krídle, dal pod seba Čavričovi, ktorý začal sekvenciu zablokovaných striel. Obrana Lyngby postupne zrazila pokusy Čavriča, Hološka, de Kampsa a aj Savičeviča, toho od gólu delili centimetre. V 33. min Schet vysunul Hološka, ten bežal sám na Andersena, v súboji zoči-voči žiaľ uspel dánsky brankár.

V 51. min vyskúšali belasí osvedčený recept z dvojzápasu proti Pjuniku – streľbu zo strednej vzdialenosti. Savičevič napriahol z 20 metrov, namieril k pravej žrdi a lopta len o milimetre minula bránu. Greif si zachytal v 63. min, s pokusom Brandrupa zo strednej vzdialenosti nemal väčšie starosti. Belasí sa v druhom dejstve ťažšie presadzovali proti sformovanej obrane Lyngby. Čavrič to v 70. min skúsil z veľkej diaľky, no mieril nepresne. Ivan Vukomanovič reagoval na vývoj dvojnásobným striedaním, miesto Hološka a Scheta prišli na trávnik Vittek so Šefčíkom. V 75. min prišiel nepríjemný šok z jasného neba. Dáni predviedli akciu po pravej strane, Boysen prihral do stredu Kjaerovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti prekonal Greifa – 0:1. Už o tri minúty mohlo byť vyrovnané, Čavrič unikol po ľavom krídle, dal pod seba Vittekovi, no ten vo vyloženej pozícii netrafil bránu. Záverečný nápor belasých postupne gradoval. V 82. min unikal Mareš sám na bránu, no Sorensen ho v poslednej chvíli stiahol na zem. Rozhodca mu udelil len žltú kartu. Nápor v závere už úspech nepriniesol. Kubík v nadstavenom čase mieril vo vyloženej pozícii z päťky tesne vedľa brány.

ŠK Slovan Bratislava – Lyngby BK 0:1 (0:0)

Gól: 75. Kjaer

Žlté karty: 56. de Kamps - 73. Lumb, 77. Andersen, 80. Christjansen, 82. Sorensen

Rozhodovali: Djokič – Jovanovič, Petrovič (všetci Srbsko)

Návšteva: 3817 divákov

Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – Schet (71. Šefčík), Savičevič, de Kamps, Hološko (71. Vittek) – Čavrič, Mareš

Lyngby: Andersen – Brandrup, Jonasson, Sorensen, Lumb – Fosgaard (65. Kjaer), Ornskov, Christjansen, Larsen (46. Rygaard Jensen) – Blume – Ojo (61. Boysen)

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.