Úvod Správy Európska liga Vukomanovič: Čaká nás veľká výzva

Vukomanovič: Čaká nás veľká výzva

Slovanisti vo štvrtok o 20.15 h privítajú v úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy dánsky tím Lyngby BK.

Belasí zajtra odohrajú svoj 131. zápas v európskych pohároch. Slovan sa vo svojej histórii dvakrát stretol s dánskymi súpermi a v oboch prípadoch z toho bol postup. Ivan Vukomanovič očakáva veľkú výzvu, no avizuje, že jeho zverenci sa na trávniku pobijú o dobrý výsledok do odvety. Tréner Lyngby David Nielsen považuje Slovan za favorita dvojzápasu.

Hrať kombinačne a útočne

Po hladkom postupe cez arménsky Pjunik (v súčte 9:1) je jasné, že do Bratislavy prichádza súper z inej výkonnostnej kategórie. Lyngby obsadil v kvalitnej dánskej lige tretie miesto a Ivan Vukomanovič rešpektuje silu tohto protivníka. „Čaká nás veľká výzva. Bude to iná káva než s Pjunikom. Nastúpime proti nepríjemnému a silnému mužstvu. My však nechceme kalkulovať alebo sa prispôsobovať súperovi. V Bratislave máme vždy cieľ hrať kombinačne, útočne a zatlačiť súpera. Súboj s Lyngby nám reálne ukáže, kde momentálne sme. Ideme bojovať o taký výsledok, ktorý nám do odvety zaručí postupové šance,“ povedal Ivan Vukomanovič na predzápasovej tlačovej konferencii.

V zostave bez otáznikov

Naši futbalisti vo večerných hodinách absolvovali predzápasový tréning, na ktorom chýbal jedine Ibrahim Rabiu, ten zaberal individuálne v telocvični pod dohľadom kondičného trénera. Uvidíme v zostave nejaké zmeny v porovnaní so zápasom s Pjunikom? „To je dobrá otázka (smiech). V zostave mám prakticky jasno, no definitívu urobím až po predzápasovom tréningu. Momentálne mám k dispozícii šestnásť až sedemnásť stopercentne pripravených hráčov. Ibrahim Rabiu zajtra ešte nenastúpi, no už budúci týždeň by mal byť k dispozícii,“ objasnil srbský tréner Slovana zdravotný stav mužstva. Dodal, že v zajtrajšom súboji počíta aj so službami Róberta Vitteka.

Cieľom dobrá východisková pozícia do odvety

Dá sa očakávať, že v zajtrajšom súboji budú rozhodovať detaily. Dáni sú vysokí, fyzicky dobre stavaní, no najmä v prvom stretnutí s Bangorom mali ťažkosti v obrane, a to aj napriek tomu, že napokon udržali čisté konto. Belasým to zatiaľ v Európskej lige sype, takže útočná sila v podaní Hološka, Čavriča, Mareša či Vitteka by svoju rolu mohla hrať aj zajtra. „Nebudeme nič meniť na našom ofenzívnom štýle hry. Sme si vedomí ofenzívnej kvality, ktorú máme v kabíne. Súpera sme si podrobne zanalyzovali a ako každé mužstvo, aj Lyngby má svoje slabiny. Určite však aj oni pozorne analyzovali nás (úsmev). Naším hlavným cieľom je mať pred odvetou dobrú východiskovú pozíciu na postup do 3. predkola,“ uzavrel Ivan Vukomanovič.

Úspešná bilancia s dánskymi mužstvami

Slovan sa v Pohári európskych majstrov (predchodca Ligy majstrov) či Pohári víťazov pohárov (predchodca Európskej ligy) dvakrát stretol s dánskymi mužstvami. V sezóne 1970/71 vyradili zverenci Michala Vičana v 1. kole Pohára európskych majstrov BK 03 Kodaň po výsledkoch 2:1 v Bratislave a 2:2 v Kodani. V dvojzápase žiaril Jozef Čapkovič, ktorý dal tri góly, jeden zásah pridal Ján Zlocha. V Pohári UEFA 1994/95 narazili belasí v 1. kole na FC Kodaň a postúpili po výsledkoch 1:0 doma (gól Róbert Tomaschek) a 1:1 v Kodani (gól Fabio Nigro).

Slovan vnímajú ako favorita

Lyngby BK priletel do Bratislavy dnes. Dáni podvečer absolvovali oficiálny tréning na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky. „Ako nováčik sme skončili v lige tretí, čo bola v Dánsku obrovská senzácia. Európska liga je pre nás nová skúsenosť a Slovan považujeme za favorita dvojzápasu. Náš súper má výborných futbalistov a dobrého trénera. Musíme uzavrieť priestory a nedať súperovi priestor na ofenzívne akcie. Zajtrajšok beriem ako prvý polčas dvojzápasu. Môžeme tu vyhrať 3:0, ale ak doma prehráme 0:4, vypadneme. Naším cieľom je postup do ďalšieho predkola,“ povedal tréner Lyngby BK David Nielsen na tlačovej konferencii. „Dánska liga sa ešte nezačala, zápasy 1. predkola s Bangorom sme odohrali krátko po štarte letnej prípravy. V tíme panuje dobrá atmosféra a tešíme sa, že sme tu,“ skonštatoval kapitán Lyngby Thomas Sorensen.

Dôležité informácie

Vstupenky na zápas s Lyngby si môžete zakúpiť on-line na Ticketmedia.sk, alebo v deň zápasu od 15.00 h v pokladniciach štadióna Pasienky. Držitelia permanentných vstupeniek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentky. Od 18.15 h bude otvorená fanzóna, kde o 18.30 h prebehne slávnostný krst publikácie o Viliamovi Schrojfovi. Úvodný výkop zápasu je o 20.15 h, duel povedie srbská rozhodcovská trojica Djokič - Jovanovič, Petrovič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Profilový rozhovor s Filipom Lichým.
Jurij Medveděv zo zdravotných dôvodov vynechal záver jesennej časti.
Legendárny Anton Urban dnes oslavuje svoje 87. narodeniny.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.