Úvod Správy Eventy Na zápase s Lyngby krst publikácie o Viliamovi Schrojfovi

Na zápase s Lyngby krst publikácie o Viliamovi Schrojfovi

Piate pokračovanie edície Belasé legendy je venované legendárnemu brankárovi Viliamovi Schrojfovi.

ŠK Slovan Bratislava prichádza po publikáciách o Michalovi Vičanovi, Karolovi Joklovi, Kolomanovi Göghovi a Petrovi Dubovskom s piatym pokračovaním edície Belasé legendy. Piata publikácia je venovaná skvelému brankárovi Viliamovi Schrojfovi. Krst knihy prebehne pred štvrtkovým európskym zápasom s Lyngby Kodaň.

Viliam Schrojf patrí k brankárskym legendám Slovana Bratislava i celého československého futbalu. Najlepšiemu brankárovi MS 1962 a majstrovi Československa so Slovanom z roka 1955 je venovaná publikácia z pera Ladislava Harsányiho. „Sme radi, že úspešne pokračujeme v jedinečnej edícii Belasé legendy. Touto publikáciou sa nám podarilo splatiť dlh voči Viliamovi Schrojfovi, ktorý mal počas života problém v tom, že Slováci mu dlho nevedeli prísť na meno a Česi sa ho vzdali. O tom hovorí naša kniha, ktorá vysvetľuje, akou osobnosťou Viliam Schrojf bol. Dielo je zaujímavo napísané, ponúka krásne fotografie a mapuje jeho športový i osobný život. Na krst sme pozvali legendy klubu a taktiež príbuzných pána Schrojfa. Verím, že publikácia bude do života uvedená s pompou, akú si táto belasá legenda určite zaslúži,“ vyhlásil projektový manažér a koordinátor pre styk s fanúšikmi Stanislav Kramarič.

Krst publikácie sa uskutoční vo štvrtok o 18.30 h v priestoroch fanzóny pred zápasom s Lyngby Kodaň. Na krst pozývame všetkých fanúšikov Slovana, ktorí si na zápase budú môcť zakúpiť publikáciu o Viliamovi Schrojfovi za jedinečnú zvýhodnenú cenu 10,90 €. Cena v bežnom predaji je 11,90 €. Pre držiteľov klubových kariet platí na zápase s Lyngby i nákupe vo fanshope cena 9,90 €. 

Viliam Schrojf chytával za Slovan v rokoch 1955 – 1965 a nezmazateľne sa zapísal do sŕdc fanúšikov. V roku 1955 prispel k zisku federálneho titulu, v belasom zároveň dvakrát vyhral Československý pohár (1962, 1963). Nezabudnuteľné boli jeho výkony na majstrovstvách sveta 1962 v Čile. Československému výberu vychytal postup do finále, ktoré síce nebolo úspešné, no strieborné medaily a primát najlepšieho brankára turnaja boli skvelou odmenou za jeho fantastické výkony.

Viac zaujímavostí o športovom i osobnom živote Viliama Schrojfa nájdete v publikácii, ktorú už vo štvrtok slávnostne pokrstíme.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.