Úvod Správy Európska liga I. Rabiu: Je to pre mňa česť a veľký záväzok

I. Rabiu: Je to pre mňa česť a veľký záväzok

Rozhovor s novou posilou belasých Ibrahimom Rabiom.

Prestup Ibrahima Rabia z Gentu do Slovana Bratislava dostal právom prívlastok rekordný, prestupová čiastka dosiahla hranicu jeden milión eur. Žiaden hráč do našej najvyššej súťaže neprišiel za vyššiu sumu. Samotný Ibrahim Rabiu pôsobí mimoriadne skromne a pokojne. Počas predchádzajúceho pôsobenia na Slovensku ukázal, že práve pokoj pri rozohrávke a ochota ísť do každého súboja sú jeho silnými stránkami. V rozhovore prezradil, ako vníma tento rekordný prestup a priblížil, na ktorom poste sa na ihrisku cíti najlepšie.

 

Ibrahim, vitaj v Slovane. Ako sa cítiš po prestupe z belgického Gentu a podpise štvorročnej zmluvy?

Predovšetkým som šťastný a nadšený. Lomcujú mnou veľmi pozitívne emócie. Cítim, že toto je pre mňa ten správny klub a že naša spolupráca bude úspešná. V prvom rade musím tvrdo pracovať pre tím, aby som Slovanu pomohol získať čo najviac trofejí.

Mal si po sezóne aj iné možnosti okrem Slovana?

Môj agent mi hovoril aj o iných ponukách, no v podstate ani neviem, aké kluby to boli. Pre mňa bolo prioritou prísť do Slovana. S klubom sme komunikovali od januára a cítil som, že ma veľmi chcú. Napokon mi ponúkli štvorročný kontrakt, s ktorým som súhlasil.

Ako znie fakt, že tento prestup je najväčší v histórii slovenskej ligy?

Rád také niečo počujem. Je to pre mňa obrovská česť a veľký záväzok. Ešte viac ma to bude každým dňom tlačiť, aby som tvrdo pracoval pre prospech klubu.

Fanúšikovia si spomínajú, ako si v rokoch 2014-2016 patril k najlepším hráčom Fortuna ligy, v sezóne 2015/16 si bol aj v ideálnej jedenástke celej súťaže. Zohral svoju rolu aj faktor túžby po návrate na Slovensko?

Je pravda, že na Slovensku som odohral dve vydarené sezóny. Teraz chcem však dosiahnuť viac než vo svojom bývalom klube. Túžim po majstrovskom titule, zisku Slovenského pohára a verím, že si v belasom raz zahrám v skupinovej fáze európskeho pohára.

Na akom poste sa na ihrisku cítiš najlepšie?

Najčastejšie nastupujem na poste stredového hráča, hrám takú klasickú šestku či osmičku. Môžem hrať prakticky kdekoľvek v strede poľa. Som taký voľný hráč, ktorému nerobí problém prepínať z defenzívy do ofenzívy a naopak. Najradšej mám v strede ihriska slobodu a priestor, vtedy dokážem najlepšie využiť svoj potenciál.

Poznal si v kabíne niektorého zo spoluhráčov ešte z minulých angažmánov?

Samozrejme, hral som s Milanom Rundičom, Mitchellom Schetom aj Ferom Kubíkom. Ďalších hráčov si pamätám zo zápasov vo Fortuna lige. Je to trochu ako ísť domov, cítim sa tu dobre a nemám problémy s adaptáciou, veď som na Slovensku už niečo odohral. Atmosféra v kabíne bola pri mojom prvom stretnutí s chalanmi výborná. Teším sa, že som súčasťou tohto skvelého tímu.

Čo bude náplňou tvojich najbližších dní?

Fyzicky sa cítim dobre a fit, len potrebujem tvrdo makať a zapadnúť do mužstva. Uvedomujem si, že konkurencia je v Slovane vysoká, v tíme je veľa výborných hráčov. Miesto v základnej zostave si budem musieť vybojovať a zaslúžiť. Verím, že sa mne i Slovanu bude dariť a spoločne budeme úspešní.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.