Úvod Správy Európska liga Jeden z najkrajších gólov v kariére

Jeden z najkrajších gólov v kariére

Filip Hološko dal v Jerevane dva parádne góly a výraznou mierou sa podieľal na jasnom víťazstve belasých.

Kanonier ako sa patrí. Filip Hološko vo svojom druhom zápase v belasom potvrdil povesť, ktorá ho už dlhé roky úspešne sprevádza. Fantastickým gólom do šibenice vyrovnal na 1:1 a v druhom dejstve pridal tretí gól belasých. Bol blízko k hetriku, ten mu ale zmaril čiarový rozhodca ofsajdovým verdiktom.

Zápas v Jerevane ponúkol až na výnimky jednoliaty obraz hry – belasí s loptou na kopačkách a desiati domáci hráči stiahnutí v obrannom vale na vlastnej polovici. Táto taktika Pjuniku vychádzala v úvodnej dvadsaťminútovke, keď po premenenej penalte viedol 1:0 a slovanisti sa až na strelu Ligeona len ťažko dostávali do šestnástky. Filip Hološko to v 22. minúte radšej skúsil z väčšej vzdialenosti a bol z toho fantastický gól. „Na úrovni približne 25 metrov od brány som si prebral prihrávku od nášho krajného obrancu. Bol som voľný, z jedného dotyku som si loptu posunul hneď do pohybu a pozrel sa na bránu. Skúsil som strelu pravačkou a zapadlo to tam nádherne, skoro presne do šibenice. Je to niekedy aj o šťastí, desať gólov z desiatich striel sa určite nepodarí. Na druhej strane, bez streľby sa gól dať nedá. Z otvorenia streleckého účtu v Slovane a ešte k tomu takýmto spôsobom sa veľmi teším,“ popísal šťastný strelec svoj prvý presný zásah v belasom.

Bude táto krásna strela patriť medzi najkrajšie góly v bohatej kariére Filipa Hološka? „Veľa gólov som z diaľky nedal, to je pravda. Z pôsobenia v Turecku mi utkvel v pamäti jeden pekný presný zásah, keď som od polovice ihriska prešiel cez štyroch – piatich hráčov a ľavačkou spoza šestnástky trafil loptu od brvna do brány. Tento gól bol hitom víkendu v európskych ligách. Včerajší gól v Jerevane určite radím medzi tie najkrajšie v mojej kariére.“

Po komplikovanom úvode sa duel v Jerevane postupne stal jasnou záležitosťou belasých. Najmä výkon v druhom polčase ukázal možnosti, ktoré súčasné mužstvo má. Hra spĺňala prísnejšie kvalitatívne kritériá a výsledkom boli ďalšie tri kúsky v sieti arménskeho súpera. „Úvod, to bola jedna naša chyba, po ktorej sme inkasovali. Po vyrovnávajúcom góle sme sa upokojili. Prvý polčas bol dobrý, no hre chýbala vyššia rýchlosť, hrali sme zo strany na stranu, domáci čakali desiati pred bránou. Dalo sa presadiť buď po krídelných priestoroch, alebo z väčšej vzdialenosti, ako sa to podarilo mne. Cez prestávku nám tréner zdôrazňoval, aby sme na nich vyleteli a vyššie ich napádali, lebo pod tlakom robili chyby. Začali sme viac napádať, hrali sme rýchlejšie a okorenením boli tri góly. Víťazstvo 4:1 je výborné, no máme za sebou ešte len jeden polčas, čaká nás odveta v Bratislave,“ vyhlásil člen Klubu ligových kanonierov.

V druhom dejstve pridal Filip Hološko aj svoj druhý presný zásah, ktorým zvyšoval na 3:1. Dvoma gólmi korunoval svoj veľmi dobrý výkon. „Do šestnástky priletela centrovaná lopta a Uroš Damnjanovič, ktorý bol chrbtom k bráne, mi ju pekne sklepol. Z prvej som sa snažil trafiť pravačkou po zemi. Takto sme to trénovali na tréningu, pretože chvíľu trvá, kým si brankár ľahne na zem a ťažšie sa mu tak zasahuje.“

Slovanisti zaznamenali na ihriskách súperov v európskych pohároch jedno z najvyšších víťazstiev v posledných rokoch. Rekordný triumf 6:0 na pôde gibraltárskeho Europa FC z júna 2015 síce neohrozili, no aj tak odchádzali domov vo veľmi dobrej nálade. Filip Hološko si trúfal aj na hetrik, no po stretnutí bol tiež spokojný a vyjadril sa aj k svojmu trochu netradičnému postu na ľavom krídle. „Pomaly sa dostávam do tempa a verím, že každým zápasom to z mojej strany bude lepšie. Dal som dva góly, ale to sa odo mňa čaká, čiže som si splnil povinnosť.  Škoda, že z toho nebol hetrik, z ktorého som sa už radoval po dorážke strely Joeriho de Kampsa, no rozhodca zamával ofsajd. Či bol, to neviem, nevidel som danú situáciu tak dobre. Verím, že hetrik príde nabudúce (úsmev). Čo sa týka postu, tak posledné roky hrávam z krídle, na tejto pozícii som bol v Sydney i Besiktasi. Väčšinou to však bolo z pravej strany, teraz ma tréner skúša naľavo. Je to výhodné z hľadiska streľby, môžem si loptu naviesť do stredu na silnejšiu pravačkou a vypáliť na bránu,“ vyjadril sa 65-násobný slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev sveta 2010.

Už krátko po svojom príchode Hološko dokazuje, že bude patriť k najväčším osobnostiam Slovana i celej Fortuna ligy. Okrem kvalít na ihrisku z neho vyžaruje aj ľudská charizma, ktorou môže veľmi pomôcť atmosfére v hráčskej kabíne. „Slovan som si vybral preto, lebo je to najväčší slovenský klub a má najvyššie ciele. Zatiaľ dochádzam z rodných Piešťan a hľadám si bývanie v Bratislave. Manželka s deťmi sú na Morave, no verím, že čím skôr vyriešime bývanie, aby sme sa tu spoločne usadili. Zatiaľ sa mi tu veľmi páči,“ uzavrel Filip Hološko.