Úvod Správy Európska liga Úspešne začať európsku cestu

Úspešne začať európsku cestu

Belasí dnes v Jerevane absolvovali predzápasový tréning, tréner Vukomanovič má v zostave jeden otáznik.

Príprava slovanistov na zajtrajší úvodný zápas 1. predkola Európskej ligy s Pjunikom Jerevan prebieha podľa štandardného režimu. Výprava belasých dnes absolvovala pokojný, približne trojhodinový let špeciálom a úspešne pristála na miestnom letisku Zvartnots. Našu výpravu privítali teploty, ktoré sú ešte vyššie, než tie aktuálne bratislavské. V čase večerného tréningu (o 19.00 h miestneho času) teplota ešte stále dosahovala hranicu 36 stupňov celzia. Len dodáme, že v Arménsku je oproti Slovensku dvojhodinový časový posun.

„Do Arménska sme prileteli s cieľom úspešne začať cestu v tohtoročnej edícii Európskej ligy. Súpera rešpektujeme, ale my sme Slovan a musíme ukázať našu silu, byť dominantní a odohrať dobrý zápas. Chceme vybojovať taký výsledok, ktorý nám zaručí dobrú pozíciu pred odvetou. Vieme, že bude horúco, ale ja neakceptujem takéto výhovorky. Teplo bude pre oba tímy a ak chceme vyhrať, tak sa na to musíme adaptovať a ukázať viac než súper,“ povedal Ivan Vukomanovič na predzápasovej tlačovej konferencii.

Zverenci srbského trénera dnes v čase zajtrajšieho výkopu absolvovali predzápasový tréning na Štadióne republiky, ktorý je s kapacitou cez 14 000 divákov najväčší v krajine. Kvôli zdravotným ťažkostiam dvoch ofenzívnych opôr si Vukomanovič necháva čas na rozmyslenie o zložení útočnej formácie. „Mám k dispozícii šestnásť hráčov do poľa. Soumah zostal kvôli zraneniu v Bratislave, Čavrič už zľahka potrénoval, jeho štart je však otázny. Mám ešte jeden otáznik v zložení ofenzívnej formácie, definitívne sa rozhodneme až ráno. Káder nám ponúka dostatok možností – máme mladého Samuela Šefčíka, Uroša Damnjanoviča, do tímu pribudli skúsenosti a kvalita v podaní Filipa Hološka či Jakuba Mareša. Jednou z alternatív je, že by Filip Hološko nastúpil ako podhrotový hráč, no uvidíme zajtra,“ dodal Ivan Vukomanovič.

Slovan sa zajtra vo svojom 129. zápase v európskych pohároch prvý raz stretne s arménskym mužstvom. Arménsky futbal bude novinkou aj pre kapitána Borisa Sekuliča. „Proti arménskemu tímu som ešte nehral, raz som však nastúpil proti gruzínskemu mužstvu. Vieme, že Pjunik má mladé mužstvo, budú agresívni a motivovaní. My sa na to musíme pripraviť a ukázať svoju kvalitu. Verím, že nám pomôžu aj nové posily Jakub Mareš a Filip Hološko, ktorí do kabíny zapadli výborne a veľmi  dobre hrali aj v piatkovom zápase so Zlínom,“ povedal kapitán Slovana.

Zápas medzi Pjunikom Jerevan a ŠK Slovan Bratislava má výkop vo štvrtok o 17.00 h SELČ a povedie ho maďarská rozhodcovská trojica Farkas – Albert, Szert. Štáb Slovan TV urobí maximum pre zabezpečenie priameho prenosu zo stretnutia. Pre viac informácií sledujte náš web a sociálne siete. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
David Hrnčár prispel k víťazstvu nad Liptovským Mikulášom dvomi gólmi.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy 2022/23 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava (1:5).
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 1:5.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.